توزیع ۲۱ دستگاه آمبولانس مجهز بین پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ خراسان جنوبی؛ مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی :

توزیع ۲۱ دستگاه آمبولانس مجهز بین پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ خراسان جنوبی؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل زا تسنیم،  علی دلخروشان عصر امروز در بازدید از مرکز اورژانس بیرجند با بیان اینکه این آمبولانس‌ها در راستای طرح نوسازی ناوگان اورژانس، در چند مرحله از ابتدای سال وارد استان شده است.اظهار داشت: قیمت هر آمبولانس با تجهیزات کامل آن حدود ۵۰۰ میلیون تومان است که ۳۵۰ میلیون مربوط به آمبولانس و ۱۵۰ میلیون تومان هزینه تجهیزات آن است.

وی با بیان اینکه از این تعداد آمبولانس ۵ دستگاه به مرکز استان و ۱۰دستگاه به هرکدام از شهرستان‌ها اختصاص می‌یابد گفت: سایر آمبولانس‌ها نیز براساس تعداد آمبولانس‌های فرسوده و توسعه پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در شهرستان‌ها توزیع خواهد شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تجهیز این خودروها به دستگاه‌های پیشرفته مراقبت از بیمار(MICU) شامل مانیتورینگ قلبی، الکتروشوک، ونتیلاتور و پالس اکسی متر را مهم‌ترین مزایای آمبولانس‌های اسپیرینتر ۳۱۵  نسبت به سایر آمبولانس‌های دانست.

وی افزود: برخورداری این آمبولانس‌های از برانکاردهای پیشرفته با امکان تعلیق برای حداکثر راحتی بیمار، دسترسی فوری به تجهیزات ثابت‌سازی و انتقال، جدا کردن کابین بیمار از محل نگهداری تجهیزات انتقال، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، کاهش سر و صدای اضافه در کابین بیمار، افزایش سیستم‌های ایمنی و موتور دیزل با حداقل مصرف سوخت را از دیگر امکانات این آمبولانس‌هاست‌.

دلخروشان گفت: با ورودآمبولانس‌های پیشرفته جدید به ناوگان اورژانس استان، رضایتمندی بیماران افزایش و زمان رسیدن کارشناسان اورژانس به بالین بیماران کاهش می یابد.