توزیع هدایای رهبری درمیان بیش از۱۱هزار دانش آموز نهبندان و سربیشه؛

توزیع هدایای رهبری درمیان بیش از۱۱هزار دانش آموز نهبندان و سربیشه؛

داوود دیداری،مسئول توزیع هدایای رهبری در خراسان جنوبی روز سه شنبه در نهبندان گفت: هدایای توزیع شده شامل پنج هزار و ۷۷۰ سری لباس برای دانش آموزان نهبندان و بقیه مربوط به دانش آموزان سربیشه است.
وی افزود: هدایا شامل مانتو ، شلوار، کفش و پیراهن است که امروز به صورت نمادین در بین دانش آموزان ۲ مدرسه در نهبندان توزیع شد .
وی با بیان اینکه طرح توزیع پوشاک در بین دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته و غیر برخوردار با همت بنیاد علوی از سال ۸۵ در حال اجراست، افزود: هدایای امسال در بین دانش آموزان مدارس حاشیه شهرها و روستاهای محروم نهبندان و سربیشه توزیع شد که برای دختران پنج هزار و ۴۳۵ سری لباس(مانتو و یک جفت کفش) و برای پسران پیراهن ، شلوار و یک جفت کفش است.
مسئول توزیع هدایای رهبری در استان محرومیت زدایی و تشویق دانش آموزان مناطق کم برخوردار به تحصیل علم را از مهمترین اهداف این طرح اعلام کرد .
وی بیان کرد: سال ۹۴ علاوه بر پوشاک برای ۲ هزار و ۳۵۰ دانش آموز مناطق عشایری استان، کتاب آموزشی از طرف بنیاد علوی توزیع شد که پیش بینی می شود این رقم امسال افزایش یابد.
وی افزود: این طرح معنوی ارتقای سطح علمی دانش آموزان، رفع محرومیت فرهنگی از مناطق کم برخوردار و ایجاد بستر مناسب برای ورود دانش آموزان این مناطق به مقاطع بالاتر را در پی دارد.
دیداری با بیان اینکه توزیع هدایا در سایه عنایت مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق محروم در کشور در حال اجراست ، گفت: محرومیت زدایی و تشویق دانش آموزان مناطق محروم به تحصیل از اهداف این طرح است.
به گفته وی امسال برای نهمین سال متوالی این هدایا در بین دانش آموزان مناطق محروم توزیع شد.