توزیع بیش از ۲هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان و بسیجیان شهرستان درمیان؛

توزیع بیش از ۲هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان و بسیجیان شهرستان درمیان؛

هادی قربان پور دوشنبه شب در مراسم افطاری و توزیع غذای گرم نیازمندان و بسیجیان روستاهای «گسک، مسک، زارگز، آویجان، فیزیک، نوزاد، درمیان و بورنگ» شهرستان افزود: ارزش هر پرس غذای هفت هزار ریال است که با همکاری آستان قدس رضوی، قرارگاه ثامن الائمه ۲ و گردان امام حسین(ع) شهرستان درمیان تهیه و توزیع شد.
به گزارش خبر شرق به نقل از ایرنا ، وی بیان کرد: همچنین در ماه مبارک رمضان ۱۶۵کیلوگرم گوشت قرمز به ارزش ۵۰ میلیون ریال بین نیازمندان منطقه توزیع شده است.
به گفته وی برپایی افطاری ساده با محور مکان های مذهبی و مساجد نقش مؤثری در ترویج فرهنگ ساده زیستی دارد و مروج سبک زندگی اسلامی و دوری از مصرف ‌گرایی است.
وی با اشاره به اینکه رمضان ماه مهمانی خدا، دل بریدن از لذایذ جسمانی و نزدیک شدن به صفات والای انسانی است، افزود: از سنت‌ های پسندیده در این ماه، افطاری دادن به روزه‌ داران حتی با یک خرماست که نزد خداوند متعال دارای قرب و ارزش بالایی است.
وی با بیان اینکه در اسلام سفارش به افطاری ساده شده است، اظهارکرد: به فرموده مقام معظم رهبری اگر افطاری‌ ها سنگین و تجملاتی برگزار شود نه‌ تنها ثوابی در پی نخواهد داشت بلکه با توجه به اسراف و صرف هزینه‌ های گزاف در مکتب اسلام هم مذموم است.
وی یادآور شد: همانگونه که در اسلام رسیدگی به نیازمندان مورد توجه قرار دارد به اطعام و اکرام روزه داران نیز تاکید شده است .
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.