توزیع بن اعتباری خرید کتاب از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

توزیع بن اعتباری خرید کتاب از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

جزییات توزیع بن اعتباری خرید کتاب از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری اخبار شرق ایران به نقل از صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی، جزییات توزیع بن اعتباری خرید کتاب ویژه اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور اعلام شد.

محمود رمضانی افزود: اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان استان می‌توانند از روز چهارشنبه ۲۲ دی‌ برای دریافت بن خرید کتاب به آدرس ketab.ir مراجعه  و ثبت‌نام کنند.

به گفته وی سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۲۵۰ هزار تومان است که از این مقدار ۶۰ درصد، معادل ۱۵۰ هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و ۴۰ درصد معادل ۱۰۰ هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

وی با اشاره به این که سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی نیز ۵۰۰ هزار تومان است، گفت: از این مقدار ۵۰ درصد معادل ۲۵۰ هزار تومان سهم عضو هیئت علمی خواهد بود.


معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان این که یارانه خرید کتاب به‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند، افزود: متقاضیان فرایند ثبت‌نام را تا دریافت این پیامک «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» ادامه دهند تا عملیات ثبت نام و خرید قطعی و ثبت شود.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ آغاز می‌شود و تا دهم بهمن‌ ۱۴۰۰ به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت.