تور بیرجندشناسی ویژه مدیران روابط عمومی خراسان‌جنوبی برگزار شد

تور بیرجندشناسی ویژه مدیران روابط عمومی خراسان‌جنوبی برگزار شد

در راستای آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بیرجند، تور بیرجند‌شناسی ویژه مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی خراسان‌جنوبی  برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری نحلیلی خبرشرق به نقل ازایسنا منطقه خراسان‌جنوبی در این بازدید یک روزه که با حضور مدیرکل روابط‌عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری خراسان‌جنوبی، فرماندار بیرجند، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بیرجند و معاون شهرداری بیرجند، مسئول کمیته رفاه وتعاون ستاد راهبردی مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی استان و جمعی از مسئولان اداره کل روابط‌عمومی استانداری برگزار شد .

در این بازدید مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی از قلعه تاریخی بیرجند، بافت تاریخی بیرجند، مدرسه شوکتیه، آب انبار تاریخی بیرجند، خانه باستانی پردلی، باغ و عمارت جهانی اکبریه و باغ تاریخی رحیم‌آباد بازدید کردند و با سابقه شهر بیرجند، روند شکل‌گیری آن، بناهای شاخص، آداب و رسوم، فرهنگ‌های سنتی، شیوه معیشت مردم و انواع معماری‌های سنتی بیرجند آشنا شدند .

بازدید از موزه مردم‌شناسی، موزه مفاخر و مشاهیر استان و نیز موزه عروسک‌های بومی از جمله برنامه‌های اجرا شده در نخستین تور بیرجند‌شناسی بود که مورد توجه و استقبال مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی استان  قرارگرفت .

در این تور از راهنمای تخصصی استفاده شد تا زوایای تاریخی و معماری، فنی و فرهنگی جاذبه‌های تاریخی واشکافی شود .