تنها مرکز جامع سلامت خراسان جنوبی در خوسف راه‌اندازی می‌شود رئیس شبکه بهداشت خوسف:

تنها مرکز جامع سلامت خراسان جنوبی در خوسف راه‌اندازی می‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف با بیان اینکه در حال حاضر ۸ پروژه بهداشتی و درمانی در این شهرستان نیمه تمام است، گفت: تنها مرکز جامع سلامت استان خراسان جنوبی در شهرستان خوسف احداث می‌شود.، جمیله احمدی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۸ پروژه نیمه تمام در زمینه بهداشت و درمان در شهرستان خوسف وجود دارد که نیازمند ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جمیله احمدی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۸ پروژه نیمه تمام در زمینه بهداشت و درمان در شهرستان خوسف وجود دارد که نیازمند ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف با بیان اینکه از تعداد ۸ پروژه نیمه تمام تعدادی از آنها تا هفته دولت به بهره برداری می‌رسد، افزود: اورژانس ۱۱۵ در بخش جلگه ماژان یکی از مصوبات است که زمین آن از بنیاد مسکن تحویل گرفته شده و اگر نیرو تامین شود کارهای این اورژانس زودتر به اتمام می‌رسد.

احمدی افزود: همه به دنبال احداث بیمارستان در این شهرستان هستند اما درحال حاضر فقط بحث وزارتخانه است که علت مخالفت آنها به دلیل کمبود پزشک است اما در عین حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی پیگیر بیمارستان هستند.

وی بیان داشت: به جز بیمارستان د رحال حاضر در کوتاه مدت دو مرکز یکی مرکز جامع سلامت است که مقدمات آن انجام شده وتنها مرکز جامع سلامت سطح یک استان در شهرستان خوسف است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف بیان داشت: در حال حاضر سه خانه بهداشت، دو مرکز بهداشتی درمانی، یک پانسیون پزشک در حال اجرا بوده که تا پایان سال دو تا سه پروژه به نتیجه می‌رسد و مابقی در سال آینده خواهد بود.

احمدی بیان داشت: در حال حاضر بیمارستان شهرستان خوسف با ۳۰ درصد پیشرفت از سوی پیمانکار به بیمارستان تحویل داده اما فعلا مسکوت مانده است تلاش می‌شود تا یک سال و نیم آینده کارهای ساختمانی آن به اتمام برسد که برای اجرای این پروژه یک و نیم میلیارد تومان نیاز است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوسف گفت: تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و وزارت بهداشت برای بیمارستان شهرستان خوسف هزینه شدهاست.

احمدی بیان کرد:  امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی برای آن اعتبار گذاشته شده که ما به دنبال آن هستیم تا این بیمارستان رد ردیفهای اعتباری وزارت بهداشت گنجانده شود.