تمام محورهای اصلی خراسان‌جنوبی باز است/ یخزدگی در محورهای کوهستانی

تمام محورهای اصلی خراسان‌جنوبی باز است/ یخزدگی در محورهای کوهستانی

رییس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمام جاده های استان باز است گفت: رانندگان در صورت سفرهای ضروری تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی سرهنگ حسین رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: تمام محورهای استان تحت تاثیر سامانه بارشی قرار گرفته و در محورهای کوهستانی به علت برودت هوا محورها دچار یخزدگی شده است.

وی افزود: در حال حاضر تمام محورهای اصلی استان باز بوده و محور بیرجند – قاین که شب گذشته مسدود شده بود نیز باز شده است.

رییس پلیس راه خراسان‌جنوبی ادامه داد: با توجه به شرایط برودتی هوا توصیه می‌شود تا هم استانی ها از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و در صورت ضرورت سفر حتما تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

رضایی تصریح کرد: در صورت ضرورت سفر قبل از سفر اطلاع راه را از سامانه ۱۴۱ استعلام کنند.

وی تاکید کرد: همچنین در هنگام سفر تجیهزات لازم از جمله زنجیر چرخ، سوخت کامل، البسه گرم، همراه داشته و شرایط فنی خودرو چک شده باشد .

رییس پلیس راه استان اضافه کرد:توصیه می شود از سفر به مناطق دور دست که دسترسی نیورهای امدادی مشکل بوده خورداری شود.

رضایی اضافه کرد: با توجه به شرایط حاکم در جاده های رانندگان حتما رعایت قوانین و مقررات، رعایت سرعت مطمئنه، فاصله طولی، عدم توقف در سطح راه ها و احتیاط در رانندگی را مدنظر داشته باشند.

وی یادآور شد: با توجه به برودت زیر صفر و یخبندان در اکثر محورهای کوهستانی احتمال یخزدگی سیستم‌های خودرو وجود دارد که باید حتما این سیستم ها چک شود.

رییس پلیس راه استان خاطر نشان کرد: با توجه به تمهیدات انجام شده در اغاز بارش برف و باران و مسدود کردن مسیر های پر خطر تنها شب گذشته یک مورد واژگونی خودرو در محور بیرجند قاین داشته‌ایم که مورد فوتی نداشته است.