تفرقه افکنان به دنبال کسب شهرت برای انتخابات شوراهای شهر هستند! به جای کار سیاسی، سیاسی کاری می کنند. علی اکبر قاسمی دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف:

تفرقه افکنان به دنبال کسب شهرت برای انتخابات شوراهای شهر هستند! به جای کار سیاسی، سیاسی کاری می کنند.

علی اکبر قاسمی در گفتگویی با پایگاه خبری خبر شرق ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ولادت بانوی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا(س) دخت گرامی پیامبر اکرم(ص) و روز مادر گفت که در شان این بانوی بزرگوار همین بس که پیامبر(ص) فرمودند: “سرور زنان دوعالم فاطمه (س) است.”

دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف در مورد وقایع چند روز گذشته استان در زمینه تحصن برخی از طلاب در اعتراض به سخنان منتسب به استاندار خراسان جنوبی گفت: متاسفانه به دلیل اینکه بعضی رسانه های خاص به دنبال تفرقه اندازی بین مردم هستند و اطلاعات غلطی را به برخی از بزرگان و مردم می دهند، اطلاعاتی که یا تحریف شده یا برخی از معانی دیگر برداشت شده را در اختیار مردم گذاشته و سبب سوء تفاهم شده است.

قاسمی افزود: ظاهراً هیچ کدام از متحصنین در سخنرانی استاندار حاضر نبوده اند و همین عدم حضور زمینه های سوء تفاهم را فراهم [کرد] که با توجه به حساسیت موضوع، موجبات برانگیختگی برخی گردیده است! ضمن اینکه حساسیت آقایان در امور اجتماعی و دینی امری ممدوح و قابل درک هست اما به نظر می رسد تفاوت منش ها و روش ها نیز خود مزید بر علت گردیده و موجبات تحریک و تحرک ایشان را فراهم نموده است! علی کل حال به نظر می رسد بهتر بود با شرح صدری که از متحصنین انتظارش می رود و با توجه به حساسیت زمانی نزدیکی به دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز ماه های آتی ضمن پی جویی حقیقت، کلمات و بیانات منسوب، از طرف متحصنین محترم با غمض عین برخورد می شده و البته از مجاری قانونی و حتی با نقد تحلیل از تریبون های رسمی در اختیار و با نظرگاه ارشادی اعلام موضع می گردید.

دبیر حزب مردم سالاری شهرستان خوسف افزود: در این میان متاسفانه برخی با سوء استفاده از احساسات دینی مردم سعی در ایجاد نفاق در جامعه دارند! عده ای که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید دستشان از بعضی مناصب کوتاه شد سعی دارند تا در آستانه انتخابات فضای استان را متشنج نموده و از این طریق و با کسب شهرت برای رقابت انتخابات شهر آماده شوند!!! این افراد حتی حاضر شدند برای اینکه خود را محق نشان دهند از قول بعضی مراجع بزرگ تقلید اخبار جعلی منتشر کنند!

قاسمی ادامه داد: امروزه که جامعه نیاز بیشتر به اخلاق مداری دارد متاسفانه برخی افراد با القای بداخلاقی ها و ترویج آن در جامعه هم باعث رنجش خاطر علما، مردم و متدینین شده و هم موجبات ایجاد تنش بین گروه های مختلف را فراهم می نمایند.

این فعال سیاسی همچنین اضافه کرد: در روزهای اخیر یکی از رسانه های آتش بیار معرکه، سایر رسانه های استان را منفعل، ضد انقلابی و ابوموسی اشعری خوانده است! با این نوع بیان ظاهراً دوستان به کور رنگی مبتلا گشته اند یا فقط سیاه می بینند یا سفید! یعنی شما باید تحصن کنید در غیر این صورت انقلابی نیستید! گویا این افراد به خود شیفتگی گرفتار شده اند!

قاسمی ادامه داد: بنده به عنوان یک معلم میگویم مثلاً اگر شاگردی، در یک جایی خطا کرد، اولین راه حل تشویق وی به تصحیح خطاست نه تنبیه بدنی. می شد از نزدیک و در صحبت حضوری اصل مطلب را جویا شد.

قاسمی اضافه کرد: البته ناگفته نماند که از بدو تشکیل دولت تدبیر و امید، عده ای در پی آن بودند و همچنان هستند که با نماینده عالی دولت با بی مهری رفتار نمایند و در این حوادث اخیر زمینه های تفرقه افکنی و تسویه حساب را فراهم یافتند. لذا در پی ایجاد شکاف بین مسئولین دولت و علما و متدینین هستند در حالیکه ما مطابق عرایض قبلی بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش و حفظ وحدت اجتماعی می باشیم. ای کاش این آقایان به جای سیاسی کاری، فقط کار سیاسی می کردند. مشکلات مردم استان ما تنها در خشکسالی نیست. استان محروم ما ویترینی از مشکلات بزرگ است. لذا به نظر می رسد بهتر است از ایجاد مشکلات جدید پیشگیری گردد.

وی افزود: به زعم اینجانب تفرقه افکنان از بازماندگان دولت قبل هستند که این روزها علیرغم تذکرات صریح مقام معظم رهبری در پی دوقطبی نمودن جامعه در آستانه انتخابات های مهم آینده هستند تا از این نمد مجدداً کلاهی برای خود بدوزند!

قاسمی در ادامه گفت: همانطور که رهبری فرمودند باید از ایجاد جامعه دو قطبی بر حذر باشیم چون در جامعه دوقطبی عملکرد احساسی ما را از دشمن اصلی غافل می نماید و اجازه رشد و توسعه را نمی دهد و از سویی دشمن هم دقیقاً دنبال همین دو قطبی شدن در جامعه است تا بتواند انتقام خودش را از انقلاب اسلامی ایران بگیرد.

دبیر حزب مردم سالاری خوسف در انتها خاطر نشان کرد که باید با وحدت دست به دست هم بدهیم و مشکلات را گام به گام از پیش پای برداریم. یکی در تهران به دنبال رفع مشکلات قانونی باشد یکی در استان به دنبال اجرای سیاست های دولت و رفع محرومیت ها. اگر اینها با هم هماهنگ باشند به حول و قوه الهی می توانیم چهره محرومیت را از صورت آفتاب سوخته این استان بزداییم.