تعهد ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت استان در سال جاری؛

تعهد ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت استان در سال جاری؛

داوود شهرکی، در سیزدهمن جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، افزود: هدف گذاری طرح رونق واحدهای تولیدی در سال ۹۵ ، ۲۵۳ واحد بود که ۳۰۲ واحد موفق به اخذ تسهیلات شدند.
وی گفت: در تکمیل طرح های صنعتی بر اساس سامانه بهین یاب برای ۴۲ طرح هدف گذاری شد، که تاکنون ۳۳ طرح به بهر برداری رسید و بقیه طرح ها توجیه بهره برداری نداشت و در اولویت حمایت نیز نبود.
وی بیان کرد: مرحله نخست پروژه فولاد قاینات طبق برنامه تا پایان سال ۹۵ تکمیل و به بهره برداری می رسیدکه به علت برخی تغییر و تحول از جمله تغییر پیمانکار، این پروژه در حال حاضر از ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی برخور دار است و امسال به بهره برداری می رسد.
به گزارش خبرشرق، شهرکی به پروژه در حال ساخت زغال کک طبس اشاره کرد و گفت: این پروژه اکنون تکمیل و مرداد ماه ۹۶ افتتاح خواهد شد.
وی به هدف گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری صادرات استان در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود که ۹۰ درصد این رقم معادل ۱۷۹ میلیون دلار تحقق یافت، علت محقق نشدن کامل اهداف پیش بینی شده کاهش ارزش کالای صادراتی در کشورهای هدف بود.
وی ادامه داد: میزان صادرات استان از ۸۸۸ هزار تن در سال ۹۴ به ۹۸۰ هزار تن در سال ۹۵ رسید که از نظر وزنی ۳۰ درصد افزایش داشت اما از نظر قیمت با کاهش مواجه شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: برای تامین زیرساخت بازارچه مرزی استان سال قبل اقدامات خوبی انجام شد امسال هدف گذاری برای صادرات از بازارچه ها بیشتر است، زیرساخت هایی که اعتبار آن در سال ۹۶ تامین شده باشد، تثبیت خواهد شد.
شهرکی با بیان اینکه مجموع صادرات استان پارسال ۴۰ درصد افزایش یافت، یادآور شد: میزان صادرات محصولات ۳۵ درصد به لحاظ ریالی و ۶۵ درصد از نظر وزنی افزایش یافت،این رقم نشان می دهد طرح هایی که در حوزه رونق اجرا شد به نتیجه رسید و شاهد افزایش تولید هستیم.