تصویب ۵۰ مصوبه در سفر استاندار به سربیشه

تصویب ۵۰ مصوبه در سفر استاندار به سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: ۵۰ مصوبه در راستای توسعه شهرستان سربیشه در زمينه‌هاي مختلف آموزشي، زيرساخت‌ها، تامين آب و مشکلات حوزه توليد ابلاغ مي‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران محمدصادق معتمدیان شامگاه چهارشنبه در نشست جمع بندی سفر به سربیشه افزود: شهرستان‌هايي داريم که عقب ماندگي بيشتري نسبت به مرکز استان دارند که يكي از اين شهرستان‌ها عليرغم پتانسيل‌هاي خوب، سربيشه است.

وی با بیان اینکه بايد در ۲ سال باقي مانده از عمر دولت اين فاصله‌ها را کمتر کنيم و اين اقدام شدني هم است، اضافه كرد: همه دولت‌ها بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به وسع خود در راستاي محروميت زدايي تلاش كردند و اقدامات آنان قابل تقدير است.

معتمدیان بیان کرد: در بخش درح شهرستان سربیشه نياز است که دستگاه‌هاي اجرايي تمرکز بيشتري داشته باشند چرا كه اين منطقه در مسير ترانزيت است و بايد رشد داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بايد مطالبات شهرستاني ما افزايش پيدا کند، گفت: در بحث عبور و مرورها و حمل و نقل‌هايي كه انجام مي‌گيرد و در غرفه‌هايي كه در بازارچه است، بايد مردم را شاغل كنيم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: سایر واحدهایي ديگري هم در ماهيرود هستند که حتما اولويت جذب نيروي اداري و کارگري و متخصص با نيروي‌هاي بومي شهرستان باشد.

معتمدیان افزود: روستاهای منطقه وضعیت خوبي ندارند و وضعيتي اسفبار دارند که لازم است مديران بر اساس برنامه‌اي که اعلام کرديم، حداقل سالي ۲ بار در شهرستان‌ها حضور پيدا كنند و اين حضور نبايد سرپايي باشد بلكه بايد حضور ميداني و كارشناسي در روستاها باشد.

وی بیان کرد: در کنار پیگيري اين مصوبات دستگاه‌هاي اجرايي نيز از محل اعتبارات ملي حداکثر جذب را داشته باشند تا بتوانيم پروژه‌هاي جديد و بيشتري را در مناطق اجرا كنيم.

معتمدیان اظهار داشت: امیدواریم تا پايان دولت محروميت را از شهرستان‌هاي محروم سربيشه، نهبندان و درميان برداريم، در اين مناطق خدماتي خوبي انجام شده و کارهاي انجام شده به مراتب بيشتر از کارهاي انجام نشده است.

وی افزود: هر دستگاهی چک لیستي از اقدامات انجام نشده را تهيه کند تا بعد از چهل سال توفيقي نصيب ما بشود و خراسان جنوبي جزو نخستين استاني باشد که از ليست محروميت خارج شود.

استاندار خراسان جنوبی از مسئولان شهرستانی خواست برای جذب سرمايه گذار تلاش کنند، دولت زيرساخت‌ها را براي سرمايه گذاري بخش خصوصي فراهم کرده است.

معتمدیان ادامه داد: اگر بنا است وضعیت معیشتي مردم تغيير پيدا کند و افزايش درآمد و توليد ثروت داشته باشيم نيازمند سرمايه گذاري بخش خصوصي هستيم.

وی عنوان کرد: اداره کل جذب و سرمایه گذاری را از استانداري خارج کرديم و در مركز خدمات سرمايه گذاري اقتصاد داريي مستقر كرديم كه با اين اقدام هم افزايي ايجاد كرديم كه نيروي‌هايي از دستگاه‌هاي مختلف كه در امر سرمايه گذاري نقش دارند در دسترس سرمايه گذاران باشند.

معتمدیان اضافه کرد: این دو مجموعه در کنار هم می‌تواند توان مضاعفي شود تا بتوانيم در بحث سرمايه گذاري داخلي و خارجي تلاش داشته باشيم.

وی اظهار داشت: سوخت مرزنشینان از درخواست مردم روستاها است و با افزایش چند برابري سهميه سوخت مرزنشينان مرحله‌اي ۷۱۴ هزار تومان به حساب مرزنشينان در شعاع ۲۰ کيلومتري مرز واريز مي‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: هفت و یا هشت روستا در بخش مرزی درح در شعاع مرز هستند که بايد با استفاده از راهکارهاي قانوني بتوانيم مجوز لازم را بگيرم و امکان دريافت يارانه سوخت براي اين روستاهاي محروم را فراهم كنيم.

معتمدیان افزود: همچنین در مجوزی که از رئيس جمهوري و وزير کشور قرار است که اخذ كنيم بخشي از منافع سوخت را در بحث زيرساخت‌ها و يا اشتغال روستاي شعاع ۲۰ كيلومتري مرز سربيشه هزينه خواهيم كرد.