تصویب ۳۱ طرح اشتغالزایی توسط بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی رئیس بنیاد مستضعفان کشور:

تصویب ۳۱ طرح اشتغالزایی توسط بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: ۳۱ طرح اشتغال در خراسان‌جنوبی به تصویب رسیده که از این تعداد تاکنون ۲۱ مورد پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمد سعیدی کیا امروز (۱۷ آبان ماه) در آیین واگذاری اسناد اراضی موسوی به مردم بیرجند، اظهارکرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری وظیفه ما این است که آنچه می‌توانیم به مردم و مستضعفان خدمت کنیم.

وی با اشاره به اختصاص تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی، بیان کرد:   در این راستا به هر استان سالانه ۲۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور از تصویب ۹۰۰ طرح برای دریافت این تسهیلات در سطح کشور خبر داد و گفت: خراسان جنوبی از جمله استان‌های پیش رو در کسب این تسهیلات بوده است.

سعیدی‌کیا با بیان اینکه تاکنون ۳۱ طرح اشتغال در خراسان‌جنوبی به تصویب رسیده است، بیان‌کرد: از این تعداد تاکنون ۲۱ مورد پرداخت شده است.

وی همچنین از بهره‌برداری ۱۶ طرح اشتغال در روستاهای استان خبرداد و گفت: در مجموع با اجرای این طرح‌ها برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور ادامه داد: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی در خراسان جنوبی جذب شده و امیدواریم این طرح‌ها ادامه یابد.

سعیدی‌کیا با تأکید بر اینکه کشور آباد نمی‌شود مگر با کار و تلاش خود مردم، یادآور شد: تلاش بنیاد مستضعفان نیز است که مردم روی پای خود باایستند و خودشان کافرما باشند.

وی با اشاره به ساخت سالن ورزشی در شهر بیرجند، افزود: این پروژه در مرحله انتهایی خود است و بازهم تلاش می شود در استان پروژه‌های دیگر اجرا شود.