تشکیل ۱۶۴۷ پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی استان از ابتدای سال؛

تشکیل ۱۶۴۷ پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی استان از ابتدای سال؛

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: طی ۷ ماهه نخست امسال یک هزار و ۶۴۷ پرونده در سه حوزه کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت وارد استان شده است که در مجموع میزان وصول این جرایم در این مدت ۱۹ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، منصور انصاری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت بیست و سومین سالروز تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آغاز جنگ با توجه به شرایط موجود برای جلوگیری از وقوع تخلفات در سال ۶۲ بحث قیمت‌گذاری کالا توسط دولت کسب تکلیف شد و سازمان تعزیرات حکومتی در سه حوزه برخورد با تخلفات قاچاق کالا و ارز، بهداشت، دارو و درمان و تخلفات صنفی و غیرصنفی مبارزه می‌کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به آمار هفت ماهه نخست امسال از تشکیل پرونده‌های صنفی و غیرصنفی در شعبه تعزیرات حکومتی استان گفت: در این مدت در بخش کالا و خدمات تعداد ۸۰۸ پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی استان وارد شده که از این تعداد ۸۲۰ پرونده مختومه و ۳۲ پرونده در حال بررسی است.

وی افزود: در بخش قاچاق کالا و ارز نیز ۴۸۷ فقره پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۵۱۳ پرونده مختومه و با احتساب پرونده‌های سال گذشته در این حوزه در مجموع ۱۰۲ پرونده دیگر باقیمانده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تصریح کرد: در بخش بهداشت، دارو و درمان نیز در این مدت ۳۵۲ فقره پرونده به شعبه تعزیرات استان وارد شده که از این تعداد ۳۴۶ فقره پرونده مختومه و تعداد ۸ فقره پرونده دیگر باقیمانده است.

انصاری بیان کرد: در مجموع در این مدت هزار و ۶۴۷ فقره پرونده در این سه بخش در استان تشکیل شده که هزار و ۶۷۹ پرونده مختومه و تنها ۱۴۲ پرونده دیگر در دست اقدام است.

وی افزود: در بخش قاچاق کالا و ارز بیشترین پرونده‌های وارده از شهرستان بیرجند با ۱۹۰ فقره در رتبه اول، شعبه تعزیرات حکومتی در سهل‌آباد نهبندان با ۱۰۶ فقره رتبه دوم و دیهوک طبس رتبه سوم را به لحاظ تعداد پرونده وارده به خود اختصاص داده است.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تصریح کرد: در آمار مقایسه‌ای با مدت مشابه سال گذشته در بخش کالا و خدمات ۲۲ درصد رشد پرونده‌های وارده را داشته‌ایم که در زمینه تعداد پرونده‌های مختومه نیز از ۲۷ درصد رشد برخوردار بوده‌ایم.

انصاری بیان کرد: در بحث بهداشت نیز ۹۶ درصد رشد پرونده‌های وارده به شعب تعزیزات حکومتی را داشته‌ایم که از این تعداد ۹۷ درصد در زمینه پرونده‌های مختومه رشد داشته‌ایم.

وی افزود: در بخش قاچاق کالا و ارز نیز ۲۰ درصد رشد پرونده‌های وارده نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌ایم که در این زمینه در پرونده‌های مختومه نیز ۴۲ درصد رشد داشته‌ایم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به پر تکرارترین تخلفات در مدت هفت ماهه نخست امسال  در حوزه کالا و خدمات در استان گفت: عدم درج قیمت با ۴۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در رتبه اول و سپس عدم ارائه فاکتور خرید در رتبه دوم، گران فروشی در رتبه سوم پرتکرارترین تخلفات بوده است.

انصاری با اشاره به پرتکرارترین تخلفات در بخش دارو و درمان گفت: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موضوع ماده ۱۷ قانون صنفی رتبه اول و سپس نیز عدم رعایت مقررات بهداشتی محیطی از سوی مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در محل فعالیت رتبه دوم و عرضه و تحویل کالاهای غیر بهداشتی با علم به غیر بهداشتی بودن آن نیز در رتبه پرتکرارترین تخلفات در این حوزه بوده است.

وی افزود: در حوزه قاچاق کالا و ارز نیز مباشرت در قاچاق کالا، عرضه کالای قاچاق و حمل و نقل کالای قاچاق نیز در رتبه اول تا سوم پرتکرارترین تخلفات این حوزه بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به فراوانی تخلفات قاچاق کالا بر حسب نوع کالا در این مدت در استان تصریح کرد: البسه بیشترین فراونی تخلفات قاچاق کالا را در این مدت در استان داشته است که پس از آن نیز برنج، سیگار، پارچه و سوخت شامل نفت سفید و نفت گاز، شاهدانه و تلفن همراه در رتبه بعدی این فراوانی کالاها بوده‌اند.

انصاری با بیان اینکه در این مدت در حوزه کالا و خدمات ۷۴۲ فقره پرونده وارد اجرای احکام استان شده که از این تعداد ۷۳۱ فقره پرونده مختومه و بایگانی شده است، افزود: در حوزه قاچاق کالا و ارز نیز تعداد ۴۴۲ پرونده وارد اجرای احکام استان شده که از این تعداد ۴۱۳ پرونده مختومه شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت نیز ۲۳۸ فقره پرونده وارد اجرای احکام شده که از ۲۳۴ پرونده مختومه شده است، افزود: در ۷ ماهه نخست امسال در مجموع هزار و ۴۲۲ پرونده وارد اجرای احکام شده است که از این تعداد هزار و ۳۸۷ فقره مختومه و ۳۰۰ فقره پرونده دیگر باقیمانده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تصریح کرد: در مجموع میزان وصول این جرایم در این مدت ۱۹ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/