تشدید  نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر در استان؛

تشدید نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر در استان؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مهدی گرجی در نشست معاونان  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در ۷ ماه نخست امسال ۴ جلسه به منظور نظارت بر اجرای دقیق قوانین و مقررات حمل و نقل برون شهری و کمیسیون رسیدگی به تخلفات بخش حمل و نقل جاده‌ای موضوع ماده ۱۲ برگزار شد و به تخلفات شرکت‌ها و موسسه‌های حمل و نقلی کالا و مسافر رسیدگی، تصمیمات لازم اتخاذ و احکام مربوطه صادر شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی افزود: در آبان ماه امسال جلسه کمیسیون ماده ۱۲ استانی برگزار و طی آن به تخلفات ۲۴ شرکت حمل و نقلی کالا و مسافر مستقر در استان خراسان جنوبی رسیدگی شد.

وی در زمینه آرای صادره در این جلسه بیان کرد: با توجه به میزان صلاحیت‌های تفویضی به استان، در مجموع برای شرکت‌های دارای تخلفات نوبت اول تذکر کتبی، نوبت دوم جریمه نقدی صادر و احکام مربوطه ابلاغ شد که می‌توان به جریمه ۷۶ میلیون ریالی یکی از شرکت‌های حمل و نقل کالا و جریمه ۵۰ میلیون ریالی یکی از شرکت‌های حمل و نقل مسافر در استان اشاره کرد.

گرجی در راستای تخلفات انجام شده در بخش‌های حمل و نقل کالا و مسافر نیز اظهار داشت: با توجه به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل کالا اعم از عدم رعایت مهار مناسب بار، حمل بار اضافه بر ظرفیت خودرو، صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد تجهیزات ایمنی و عدم رعایت مقررات حمل بارهای ترافیکی و غیره از جمله تخلفات انجام شده از سوی شرکت‌های حمل ونقل کالا و مسافر بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی افزود: در بخش مسافر نیز عدم حضور مدیر فنی در هنگام صدور صورت وضعیت، صدور صورت وضعیت برای وسیله نقلیه فاقد تجهیزان ایمنی و شکوائیه مسافر از دیگر تخلفات انجام شده از سوی شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر بوده است.

گرجی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح خدمات قابل ارائه به کاربران بخش حمل و نقل جاده‌ای و رضایت آنها افزود: این اداره کل نظارت مستمر بر فعالیت‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای برون شهری را دارد که سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ راه ارتباطی با مخاطبان این بخش ایجاد کرده است تا بتواند نظرها، پیشنهادها و شکایت‌های افراد را دریافت و به آنها رسیدگی کند.

وی تصریح کرد: تخلفات مربوط به شرکت‌ها و موسسات حمل و نقلی در کمیسیون ماده ۱۲ آئین نامه اجرایی تبصره (۱) ماده (۳۱) قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم رانندگی با حضورمدیرکل، نماینده صنف مربوطه و مسئول اداره حقوقی بررسی و احکام مربوطه صادر می‌شود.