تسویه کامل مطالبات خرید دام عشایر خراسان جنوبی

تسویه کامل مطالبات خرید دام عشایر خراسان جنوبی

مطالبات خرید دام عشایر خراسان جنوبی به طور کامل پرداخت شد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران، مدیر شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت: ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مطالبات عشایر برای خرید ۱۵ هزار و ۴۰۰ رأس دام پرداخت شد.

روشن قیمت خرید هرکیلوگرم دام زنده عشایر را ۳۲ تا ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: بیشترین دام خریداری شده از عشایر در این مدت، به شهرستان طبس اختصاص دارد

به گفته وی این تعداد دام از تیر امسال تاکنون از عشایر استان خریداری شده است.

وی گفت: به عشایری که فروش دام مازاد دارند، به ازای فروش هر کیلوگرم دام زنده ۳ کیلوگرم جو یارانه‌ای به قیمت ۲ هزار و ۱۱۵ تومان فروخته می‌شود، افزود: همچنین حواله جو یارانه‌ای عشایر هم به مقدار ۱۵ هزار و ۶۰۰ تُن جو به اتحادیه عشایری استان تحویل شده و عشایر می‌توانند جوی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان افزود: خراسان جنوبی علیرغم تمام مشکلات از جمله نبود کشتارگاه دومین استان کشور در خرید دام عشایر است.

روشن با بیان اینکه خرید دام عشایر از نوع میش و بز در استان ادامه دارد ، افزود: شرط خرید دام آبستن نبود دام‌هاست و هم اکنون دام‌های حذفی یعنی دام‌هایی که دیگر چرخه اقتصادی ندارند خریداری می‌شود.