تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان خراسان جنوبی پرداخت می شود؛

تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان خراسان جنوبی پرداخت می شود؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حسن سروری با اعلام این خبر افزود: برای ایجاد واحدهای تولیدی در طرح مشارکت روستاییان، تمامی دستگاه های خدمت رسان از جمله آب، برق و گاز مکلف به همکاری هستند.
وی با بیان اینکه هزینه انشعابات باید ۲ سال پس از بهره برداری از تعاونی ها دریافت شود گفت: دستگاه های خدمات رسان این مهم را مورد توجه قرار دهند.
وی بیان کرد: رویکرد توسعه روستایی می بایست مورد توجه همه برنامه ریزان و مدیران اجرایی استان قرار گیرد چرا که مشارکت مردم در توسعه روستایی به عنوان امری مهم در طرح مشارکت به خوبی عملیاتی شده است.
سروری ایجاد اشتغال در روستاه ها را ارزان تر و کم هزینه تر از شهرها دانست و اظهار کرد: توسعه روستایی با ایجاد بنگاه های خرد و متوسط از اهمیت زیادی برای ایجاد اشتغال برخوردار است.
وی یادآور شد: با ایجاد اشتغال برای روستاییان، بیشتر مشکلات اجتماعی و اقتصادی شهرها نیز رفع می شود.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: رویکرد سال ۹۶ این اداره کل توجه به اقتصاد روستایی، توسعه و تقویت تعاونی های روستایی است که امسال طرح روستا تعاون در ۴۲ روستا اجرا خواهد شد.
۹۹۲ تعاونی فعال خراسان جنوبی ۷۴۸ هزار و ۴۱۶ نفر عضو دارند که از این تعداد ۱۰۰هزار و ۹۱۹ نفر زن و بقیه مرد هستند.
با ایجاد این تعداد تعاونی فعال زمینه اشتغال ۱۱ هزار و ۹۱۷ نفر در بخش تعاون فراهم شده است.
مجموع سرمایه گذاری در تعاونی های استان که با ۱۴ گرایش فعالیت دارند، ۲۸۵ میلیارد و ۶۲۳ میلیون ریال است.
بیشترین تعداد تعاونی های استان به ترتیب با ۳۲۱ شرکت مربوط به خدمات، ۱۹۰ مورد تعاونی های صنعتی و ۱۷۶ مورد مربوط به تعاونی های بخش کشاورزی است.
تعاونی سهام عدالت و تامین نیاز صنوف خدماتی هر یک با هشت مورد کمترین تعداد شرکت های تعاونی استان را تشکیل می دهند.