تجهیز ۱۰۰ خانه ورزشی روستایی در خراسان جنوبی

تجهیز ۱۰۰ خانه ورزشی روستایی در خراسان جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی از تجهیز ۱۰۰ خانه ورزش روستایی استان طی یک هفته آینده خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق ، سرپرست امروز (۳۰ خرداد ماه) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: حوزه ورزش پیچیدگی خاصی خود را داشته و ترکیبی از همه مهارت ها است که از جوانب مختلف به آن توجه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ورزش جذابیت های خاص خود را دارد، افزود: ورزش دارای فرهنگ خاصی است که در توسعه فرهنگ عمومی نقش دارد .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی تصریح کرد: در حوزه اجتماعی مولفه های مختلفی مطرح است و ورزش استاندارد ترین مولفه است که می‌توان در بسیاری از حوزه ها تجویز کرد.

سرپرست با اشاره به جایگاه رسانه در توسعه ورزش گفت: رسانه در توسعه ورزش در جهات مختلفی نقش داشته و بخشی از توسعه امروزی ورزش مدیون رسانه است .

وی با اشاره به اینکه گسترش  ورزش هزینه های درمان را کاهش و نشاط اجتماعی را افزایش می‌دهد، بیان کرد: جدای از بخش هیجان انگیز ورزشی با توجه به وجود محورهای ارزشی در ورزش ها با انتقال این پیام می‌توانیم ارزش‌های اجتماعی را گسترش دهیم .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی یکی از سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان را بر تعامل با رسانه ها دانست و ادامه داد: موضوعات باید شفاف انتقال یابد و رسانه‌ها به وسلیه ارتباط با تمام حوزه‌ها و اقشار می‌توانند حرف ها و نظر های آنها را انتقال دهند.

سرپرست با اشاره به اینکه انتقال برخی نقاط ضعف در رسانه ها موضوع بدی نیست، تاکید کرد: گاهی برخی الزامات قانونی اجازه هزینه کرد در دیگر حوزه را به ما نمی‌دهد اما در برخی موضوعات کوچک می‌توان مدیریت و مشکلات را حل کرد .

وی عنوان کرد: موضوعات توسط رسانه‌ها رصد و در هر حوزه ای ضیعف عمل شد ارائه شود تا در راستای رفع آن تلاش کنیم .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی یاداور شد: در بحث تیم های ورزشی دو موضوع عمده وجود دارد که یکی تیم‌های منتخب استان و دیگری وجود تیم های باشگاهی استان در لیگ های مختلف است.

سرپرست تصریح کرد: در کشور ما با توجه به اینکه ورزش بر پایه کمکهای دولتی و منابع دولتی است اعزام به مسابقات قهرمانی به عنوان تیم منتخب، پایه قوی تری دارد .

وی با اشاره به اینکه در بحث حضور اسپانسر در حمایت از ورزش در کل کشور ضعیف هستیم، افزود: چون ساختار اقتصادی دولتی است و اقتصاد بازار آزاد نداریم که این موضع ریشه ای و خارج از بخش ورزش است .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی گفت: باید خود را براساس ظرفیت‌های موجود مقایسه کنیم در حال حاضر براساس بخش اعزام های تیم های منتخب با حمایت های دولت موفق تر بوده ایم .

سرپرست تاکید کرد: اقدام اساسی در سند برنامه ششم توسعه موضوع مسابقه و رقابت در تمام مناطق استان و ایجاد شرایط شناسایی و استعدادیابی است که در در بازه چهار ساله باید نظام ‌رقابت و مسابفه در تمام مناطق استان بر اساس آمایش کل صورت گیرد .

وی ادامه داد: بای در این راستا مسابقات مخالف برگزار  و از دل آن ورزشکار بیرون آوریم که در این قالب طرح‌های استعدادیابی در استان شکل گرفته است .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی اظهارکرد: با توجه به اینکه رقابت طبیعت آن باعث رشد و توسعه است این جریان باعث رشد ورزش استان می‌شود.

سرپرست اضافه کرد: در حال حاضر بجای هزینه سنگین برای فرستادن تیمی ها در رقابت و جذب اسپانسر و هزینه زیاد باید به دنبال تربیت ورزشکار، مربی و داور حرفه ای در استان باشیم تا بتوانیم با قدرت بیشتر در رقابت ها حضور داشته باشیم که این امر نیاز به زمان دارد .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به نسبت سالیان گذشته قهرمانان خوبی در استان داریم، بیان کرد: میزبانی مسابقات ورزشی باید بهانه‌ای باشد تا بتوانیم استان خود را معرفی کنیم و این امر در میزبانی ها بسیار مورد تاکید است .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی  یاداور شد: همواره تاکید بر برگزاری برنامه های منسجم و منظم و بدور از شتابزدگی است .

سرپرست ادامه داد: در نظر داریم تا در مسابقات قهرمانی کشور حضور و تیم های سازمانی را حمایت کنیم تا باشگاه های خوبی تربیت و در این سطح رقابتی حضور داشته باشند .

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده ر نظر داریم  تا در چند رشته تیمی و انفرادی بتوانیم حضور قدرتمند داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی اظهارکرد: متاسفانه مشکل در حوزه های مختلف، این بوده که مدیریت بخشی صورت نگرفته و منابع امکانات و لوازم به سمت موازی کاری رفته و در قالب برنامه یکپارچه و هدفمند برنامه‌ریزی نمی‌شود

سرپرست افزود: توجه دولت نسبت به ورزش بیظیر بوده و پولی که با تصویب مجلس در قالب تخصیص ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش تزریق شده فقط در فصل پنج کمک به هیاتهای ورزشی است.

وی ادامه داد: تا یک هفته دیگر ۱۰۰ خانه ورزش استان تجهیز می‌شود که این منابع از محل ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی تصریح کرد: دستگاه ها و سیستم های مختلفی در حوزه ورزش هستند اما سازگار واحدی برای آنها وجود ندارد و از منابع در چارچوب سیستم هدفمند به خوبی استفاده نمی‌شود .

سرپرست ساداور شد: نیروی انسانی خوب و کارامدی در استان داریم که به عنوان نقطه قوت در این اداره کل محسوب می شوند.

وی با اشاره به این نکته که در حوزه ساخت اماکن ورزشی در حال حاضر وضعیت مشکل است، تصریح کرد: در ساخت اماکن ورزشی در بسیاری از موارد جانمایی‌ها درست نیست که این عدم تقارن در جنوب و شمال شهر بیرجند دیده می‌شود .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی اضافه کرد: به دلیل عدم وجود سیستم یکپارچه مدیریت باعث شده که توسط ادارت و ارگان های مختلف سالن های بسیاری ساخته شود که جانمایی آن درست نیست .

سرپرست یادآور شد: بر اساس تفاهم بنیاد مستضعفان مقرر شده تا  ۲۵۰ چمن مصنوعی در استان احداث شوده که در این راستا ایجاد زیرساخت با دهیاران و احداث و نصب توسط بنیاد مستضعفان خواهد بود.

وی ادامه داد: در راستای احداث این زمین‌ها که تا پایان امسال ۲۵ چمن مصنوعی در استان احداث خواهد شد .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی با اشاره به وجود ۵۲ پروژه خیر ساز در استان، تصریح کرد: حضور خیرین ورزش ساز در استان با ارزش است که با این پروژهها شاهد رونق بیشتر ورژش هستیم .

سرپرست بیان کرد: نگهداری اماکن ورزشی بخش مهمی است که دراین خصوص توجه بع سالن های ورزشی شهرستان‌ها در اولویت نظارتی این ادار کل است.

وی تاکید کرد: همچنین هزینه ها بسیاری برای حفظ و نگهداری استادیوم ۱۸ هزار نفری در استان است که امیدواریم با تخصیص منابع حمایتی بتوانیم از این ظرفیت در استان حفظ و استفاده شود .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌ جنوبی در خصوص برنامه های پیش بینی شده برای فعال ماندن این استادیوم گقت: تا زمانی که حضور ورزشکاران و مردم را در استادیوم نداشته باشیم شاهد فعالیت آن نخواهیم بود که در این زمینه از دیگر برنامه ها انتقال شعبه مکمل دفاتر ورزشی به این استادیوم است .

سرپرست بیان کرد: همچنین محلی برای احداث خوابگاه در این استادیوم وجود دارد که می توان چندین سوییت اقامتی در آن احداث شود.

وی افزود: در حال حاضر این استادیوم در اختیار هیات فوتبال و دومیدانی بوده و رشته سه گانه نیز فعالیت دارند که در نظر داریم تا با فعالیت های مختلف حضور مردم را نیز در این استادیوم داشته باشیم .