تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی بیرجند در دستور کار شهرداری؛

تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی بیرجند در دستور کار شهرداری؛

حسن خانزاد صبح امروز در مراسم افتتاح پارکینگ طبقاتی بیرجند اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای احداث این پارکینگ طبقاتی ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، وی ظرفیت پارکینگ طبقاتی شهرداری بیرجند را که در خیابان منتظری است ۱۵۰ خودرو عنوان کرد و افزود: این پارکینگ دومین پارکینگ طبقاتی شهرستان است که در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع و با زیربنای ۳ هزار و ۱۵۰ مترمربع در دو سقف ساخته شده است.

سرپرست شهرداری بیرجند هدف از اجرای این پروژه را تامین پارکینگ شهروندان در بافت مرکزی و بازار بیرجند عنوان کرد و بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه این پروژه در بافت تاریخی شهر بیرجند قرار دارد برای هماهنگی با بافت تاریخی و فرهنگی و معماری محیط در نماسازی پروژه از آجر سنتی استفاده شده است.

خانزاد از افتتاح مجتمع فرهنگی رفاهی القورات در زمینی به مساحت ۱۲ هزار هکتار با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال نیز خبر داد و تصریح کرد: فاز دو و سه این مجتمع که شامل مغازه و نمایشگاه‌های عرصه محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی بخش القورات است  ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی از احداث باغ پرندگان در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع در پارک جنگلی بیرجند خبر داد و خاطرنشان​ کرد: در حال حاضر این پروژه بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سرپرست شهرداری بیرجند یادآور شد: احداث پارک وصال در بلوار شعبانیه به مساحت ۱۰ هزارا مترمربع و بهسازی پارک آزادی در حال انجام است.

خانزاد روکش آسفالت خیابان‌های نواب ۲، نواب ۴، نواب ۵، روکش آسفالت زمین ورزشی پارک توحید، خیابان شهید حکمت، میدان قدس، خیابان شهید فهمیده، خیابان مصطفی خمینی، جدول گذاری و آسفالت خیابان ولایت و نصب و راه‌اندازی دوربین ثبت تخلف در بلوار پیامبراعظم(ص) را  از جمله اقدامات شهرداری در هفته دولت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ۶ دستگاه مینی‌بوس نیز با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیون تومان برای حمل و نقل شهری خریداری شده است افزود: ۳۰ دستگاه ایستگاه اتوبوس مکانیزه نیز خریداری شده که تا مهرماه جاری در سطح شهر نصب می‌شود.

سرپرست شهرداری بیرجند از خرید ۱۸ دستگاه اتوبوس با اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: این اتوبوس‌ها تا پایان شهریورماه وارد ناوگان اتوبوسرانی می‌شوند.