تجهیز مدارس کشور به سیستم گرمایشی استاندارد تا ۲ سال آینده/ ساخت بیش از ۳۴ هزار کلاس درس در دولت تدبیر و امید؛

تجهیز مدارس کشور به سیستم گرمایشی استاندارد تا ۲ سال آینده/ ساخت بیش از ۳۴ هزار کلاس درس در دولت تدبیر و امید؛

به گزارش خبر شرق،  “محمدتقی نظرپور” در بازدید از برخی پروژه ها و مدارس شهرستان باشت استان کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار ایلنا گفت: ۲۱۱ هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۵۷ هزار و ۶۳۷ کلاس درس از سال ۹۰ تاکنون به سیستم گرمایشی مجهز شده است.

وی تاکید کرد که تا ۲ سال آینده تمام مدارس کشور به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، تعداد مدارس کپری در استان های آذربایجان غربی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، گیلان، لرستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد را ۱۱۴ مدرسه عنوان کرد.

ساخت بیش از ۳۴ هزار و ۶۵۷ کلاس درس در دولت تدبیر و امید
نظرپور  از اجرایی شدن شش هزار و ۲۴۱ طرح در قالب بیش از ۳۴ هزار و ۶۵۷ کلاس درس در دولت تدبیر و امید در کشور هم خبرداد.

وی گفت: این تعداد طرح در مساحتی بیش از پنج میلیون متر مربع ساخته شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از در دست اجرا بودن ۹۹۰ طرح در زمینه تخریب و بازسازی مدارس در مناطق مختلف کشور هم خبرداد و خاطرنشان کرد: این تعداد طرح در قالب هفت هزار و ۷۰۰ کلاس درس و در یک میلیون و ۱۰۰ متر مربع زمین در حال ساخت است.

نظرپور تاکید کرد که تکمیل و بهره برداری ازطرح‌های نیمه تمام، اولویت نخست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.

وی گفت: پنج هزار و ۳۸۸ طرح در قالب ۲۵ هزار و ۴۸۰ کلاس درس و در چهار میلیون و ۸۵۱ هزار و ۵۶۰ متر مربع زمین در کشور در حال ساخت است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: از این تعداد طرح‌های در دست اجرا، چهار هزار و ۲۳۰ مورد در قالب ۱۷ هزارو ۱۴۳ کلاس درس با زیر بنای سه میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع در بخش دولتی، مردمی و مشارکتی و ۱۸۳ طرح در قالب یک هزار و ۲۶۷ کلاس درس در زمینه مقاوم سازی است.