تجلیل از برترین‌های خراسان‌جنوبی در مسابقات نوآوری و ابتکارات دانشگاه شریف

تجلیل از برترین‌های خراسان‌جنوبی در مسابقات نوآوری و ابتکارات دانشگاه شریف

طی مراسمی با حضور معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان از برترین‌های مسابقات نوآوری و ابتکارات دانشگاه صنعتی شریف تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، برای چهارمین سال متوالی دانش پژوهان نوجوان استان به مسابقات نوآوری و ابتکارات دانشگاه صنعتی شریف اعزام و موفق به کسب مقام دوم در لیگ نانو شیمی شدند.

مریم مهرور شب گذشته (سوم شهریور ماه) در مراسم تجلیل از برترین‌های خراسان‌جنوبی در مسابقات نوآوری و ابتکارات دانشگاه صنعتی شریف گفت: کار گروهی همیشه به عنوان مبنایی زیرساختی در توسعه و هدایت کشور نقش داشته و امیدواریم بتوانیم در حد توانمان با همکاری دستگاه‌های اجرایی از نخبگان حمایت‌های معنوی و مادی را انجام دهیم.

مهدی زرگری، سرپرست تیم‌های اعزامی از استان ضمن قدردانی از حامیان دانش پژوهان استان به ویژه مولاوردی، گفت: این مسابقات بزرگترین مسابقات دانش‌آموزی کشور در حوزه علوم نوین با رویکرد steam و pbl در بیست و پنج بخش مختلف هر ساله برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات با هدف شناسایی و هدایت استعدادیابی نوجوانان، پرورش خلاقیت، نوآوری، ایجاد خودباوری و تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر کشف نیاز سنجی و توانمندی‌های علمی و عملی داخلی از مقطع ابتدایی تا متوسطه برگزار می‌شود.

سرپرست تیم‌های اعزامی از خراسان‌جنوبی با بیان اینکه موسسه ستارگان علم و خرد با هدف توریسم علمی پژوهشی در سال ۹۴ به طور رسمی شروع به فعالیت کرده، تصریح کرد: این موسسه توانسته سالی دو اردوی علمی فرهنگی کشوری و ده‌ها اردوی استانی برگزار کند.

زرگری اظهارکرد: همانطور که سال گذشته دانش پژوهان استان مورد حمایت  قرار گرفتند؛ انتظار می‌رود مسئولین مربوطه حمایت خود را از دانش‌پژوهان نوجوان داشته و باعث رشد علمی و تقویت علمی فرهنگی نوجوانان  شوند.

در پایان دانش پژوهان از مسئولین استان درخواست کردند تا بیشتر به اینگونه مسابقات و جشنواره‌ها توجه کنند و حداقل شرایط اعزام را فراهم آورند.