تاکید استادار بر توجه خاص به طرح توسعه نهبندان از منظر توسعه ای؛

تاکید استادار بر توجه خاص به طرح توسعه نهبندان از منظر توسعه ای؛

استاندار خراسان جنوبی گفت: باید تلاش کنیم تا طرح توسعه نهبندان از منظر توسعه ای مورد توجه قرار گیرد تا بتوان زمینه های رشد و نیز تثبیت جمعیت در این شهرستان را بیش از پیش فراهم ساخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، به نقل از  روابط عمومی خراسان جنوبی محمدمهدی مروج الشریعه که در جلسه طرح توسعه شهرستان نهبندان سخن می گفت، بازنگری طرح توسعه نهبندان را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: طرح توسعه نهبندان باید براساس شرایط و نیازهای روز و نیز منطبق بر شرایط منطقه ای و مبتنی بر اسناد بالادستی در حوزه قوانین و مقررات کشوری مورد بازنگری قرار گیرد تا بتوان ضمن به روز رسانی از ظرفیت های آن بهترین استفاده صورت گیرد.
وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا از طریق اخذ مجوزهای نرم افزاری در حوزه اختیارات قانونی و تفویض آنها به استان هرچه بیشتر زمینه های جذب سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی را از طریق ارائه مشوق های لازم در حوزه های مختلف فراهم ساخت.
استاندار خراسان جنوبی، برگزاری مستمر جلسات طرح توسعه نهبندان را مورد تاکید قرار داد و گفت: سفر مقام معظم رهبری یک فرصت بسیار مناسب برای مدیران استانی است تا با احصاء نیازها و مشکلات موجود سطح مطالبه گری استان را در این زمینه هرچه بیشتر افزایش داده و بتوانیم در جهت حل مشکلات این شهرستان بیش از پیش تلاش کنیم.
وی تثبیت و نگهداشت جمعیت در استان و شهرستان نهبندان را از اولویت های مهم کاری برشمرد و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا با ارائه مشوق های لازم حتی زمینه های نگهداشت نیروهای تخصصی بخش حاکمیتی را در استان و شهرستان ها هرچه بیشتر فراهم نماییم در غیر این صورت در آینده ای نه چندان دور استان از نیروهای فرهیخته و اهل تفکر خالی خواهد شد و این ضرری است که با پول و اعتبار قابل جبران نخواهد بود.
مروج الشریعه با بیان اینکه زمان در اجرای طرح توسعه نهبندان نباید از دست برود افزود: دستگاه های استانی که تعهدات شهرستانی دارند هرچه سریعتر طرح ها و پروژه های خود در شهرستان نهبندان را دنبال و اجرایی کنند.
بنابراین گزارش در این جلسه که مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان حضور داشتند، طرح توسعه نهبندان به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.