تأمین زمین برای احداث ۱۲ هزار واحد مسکن شهری

تأمین زمین برای احداث ۱۲ هزار واحد مسکن شهریاستاندار خراسان جنوبی گفت:زمین لازم برای احداث ۱۲ هزار واحد مسکن شهری در سطح استان تأمین شده است.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد :سال گذشته و با کلید خوردن طرح اقدام ملی مسکن، خراسان جنوبی جزو ۴ استانی بود که زمین لازم برای اجرای این طرح را تأمين کرد.
وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی، سیاست دولت، رفع نیاز مسکن اولی هاست، تصریح نمود: استان آمادگی لازم برای اجرای این برنامه را دارد.
استاندار گفت: بر اساس ضوابط طرح اقدام ملی، سهمیه استان ۲۴۵۰ نفر تعیین شد که در حال حاضر برای ۱۴۷۰ مورد، عملیات اجرایی کار به زودی شروع می شود.
معتمدیان متذکر شد: برنامه ما این است که در بازه زمانی یک ساله این واحد ها را به متقاضیان تحویل دهیم.
وی تأکید کرد: زمین مورد نیاز برای این واحدها به صورت ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که در کم شدن هزینه های مسکن بسیار مؤثر است.
استاندار در ادامه از نحوه بهره مندی افراد از تسهیلات گفت و خاطرنشان کرد: تسهیلات درنظر گرفته شده در این طرح برای هر فرد ۱۰۰ میلیون تومان به صورت ۱۲ ساله و با کارمزد ۱۸ درصد می باشد.
معتمدیان اظهار داشت:برای اجرای این طرح در بیرجند دو قالب طراحی شده، در حالت اول زمین ها در اختیار گروه های ۳ نفره قرار می گیرد و در حالت دوم زمین ها به انبوه سازان تحویل می شود تا بعد از احداث در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی گفت: در دیگر شهرستان های استان، زمین ها به گروه های ۲-۳ نفره تحویل می شود.
استاندار در بخش دیگری از سخنانش درخصوص برنامه‌های استان برای تأمین مسکن ایثارگران گفت: با توجه به مصوبه هفته گذشته دولت مبنی بر تأمین زمین این گروه هدف، رایزنی هایی در استان صورت گرفت و برنامه ریزی هایی شد تا به تمام ایثارگران متقاضیِ مسکنِ واجد شرایط، زمین تحویل شود.
معتمدیان افزود: تمام تلاش ما بر این است که پروژه مسکن ایثارگران استان نیز در بازه زمانی یک ساله به اتمام برسد.
وی یادآور شد: در همین راستا ما به زودی میزبان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در استان خراسان جنوبی خواهیم بود.
استاندار سپس به اقدامات دو ساله استان در زمینه تأمین مسکن معلولان اشاره کرد و گفت: بخشی از واحدهای مسکونی ویژه معلولان ساخته شده، بخشی هم در در مناطق مختلف استان حال احداث است.
معتمدیان ادامه داد: آن چه در برنامه امسال دیده شده این است که طی تفاهم نامه ای با بهزیستی، مسکن مورد نیاز تمام خانواده های دو معلولی را تأمین نماییم.