بیش از ۶۰ درصد سرقت های استان منجر به کشف شده است؛ کشف ۲۳ تن مواد مخدر طی سال جاری در خراسان جنوبی فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی خبر داد:

بیش از ۶۰ درصد سرقت های استان منجر به کشف شده است؛ کشف ۲۳ تن مواد مخدر طی سال جاری در خراسان جنوبی

ه گزارش خبرنگار خاورستان، مجید شجاع فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی در جمع اصحاب رسانه ازکشف بالغ بر ۶۴ میلیارد ریال کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد و اظهار کرد: عمده کالاهای قاچاق در  این خصوص مربوط به برنج و خشکبار بوده است.

وی افزود: میزان کشفیات کالاهای قاچاق در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای افزایش ۴۵ درصدی بوده است.

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با بیان این که سرقت در استان نسبت به سال گذشته،۶ درصد افزایش داشته است،تصریح کرد: سرقت احشام و منزل در این خصوص بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.

شجاع یادآور شد: خوشبختانه ۶۵ درصد از سرقت ها در استان منجر به کشف شده است.

وی ضمن اشاره به کشفیات مواد مخدر در سال جاری،متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲۳ تن از انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف گردیده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی برخورد با قاچاق را، یکی از ماموریت های اصلی و اولویت دار نیروی انتظامی دانست و بیان کرد:خوشبختانه تاکنون اقدامات شایسته ای در این خصوص در استان صورت پذیرفته است.

شجاع همچنین از افزایش ۲۲ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به سال ۹۴خبر داد و ابراز  کرد: در بحث مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر نیز اقدامات خوبی در خراسان جنوبی انجام شده است.

وی اضافه کرد: آنچه مسلم است آن است که مبارزه با خرده فروشی همواره به صورت مقطعی، مداوم  و نوین در دست اجرا است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۲ باند مواد مخدر در استان متلاشی شده است.

وی با بیان این که متاسفانه معضل اعتیاد یکی از مهمترین ناهنجاری های استان است،اظهار داشت: این معضل عمده مسبب بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر همچون طلاق و سرقت و…نیز می شود.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در ادامه صحبت هایش به اقدامات انجام گرفته در حوزه کشف جرائم استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش کشف جرائم را در استان شاهد بوده ایم.

وی افزود:خوشبختانه پدیده قتل در استان نداریم و به ندرت شاهد آن هستیم و در واقع می توانیم خراسان جنوبی را به عنوان یکی از استان های فاقد قتل معرفی کنیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ضمن اشاره به تصادفات جاده ای در استان،مطرح کرد: همان طور که بارها در جراید نیز اعلام شده عامل بیش از ۹۸ درصد تصادفات، عامل انسانی بوده است و خرابی جاده ها و دیگر مسائل مرتبط با آن یک درصد نقش داشته است.

شجاع با اشاره به این که تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی ؛یکی از عوامل مهم عامل تصادفات برون شهری است،اذعان داشت: واژگونی کامیون آمار بالایی در تصادفات را به خویش اختصاص داده است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن روزهای زمستانی و لغزنده بوده جاده ها، از راننده ها تقاضا می شود که به رعایت نکات ایمنی نهایت توجه را داشته باشند.