بیشترین قبولی‌های کنکور ۹۶ سهم زنان شد؛

بیشترین قبولی‌های کنکور ۹۶ سهم زنان شد؛

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرفته شدن بیش از ۳۷۸ هزار داوطلب در کنکور سراسری ۹۶ خبر داد و گفت: داوطلبان تا ۲۰ مهر ۹۶ فرصت دارند اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص نتایج نهایی اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، دکتر حسین توکلی ، با اعلام این مطلب اظهار کرد: فهرست اسامی تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۹۶ دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی از ساعت ۲۰:۱۵ شب گذشته ۲۴ شهریورماه ۹۶ بر  روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

وی تاکید کرد: از تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری، تعداد ۲۱۳ هزار و ۸۸۴ نفر زن و مابقی مرد هستند. همچنین از این تعداد پذیرفته شده کنکور ۹۶، تعداد ۲۰۳ هزار و ۲۴۸ نفر در کد رشته محل‌های با آزمون و تعداد ۱۷۵ هزار و ۴۵۸ نفر در کد رشته محل‌هایی که براساس سوابق تحصیلی گزینش آنها انجام شده، پذیرفته شده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد ۲۰۳ هزار و ۲۴۸ نفر پذیرفته شده در کد رشته محل‌های با آزمون، تعداد ۱۱۲ هزار و ۶۴۶ نفر زن و مابقی مرد بودند. همچنین از تعداد ۱۷۵ هزار و ۴۵۸ نفر که در کد رشته محل‌هایی که بر اساس سوابق تحصیلی گزینش آنها انجام شده، تعداد ۱۰۱ هزار و ۲۱۸ نفر زن و مابقی مرد هستند.

دکتر توکلی تاکید کرد: از تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته نهایی آزمون سراسری تعداد ۱۰۳ هزار و ۷۵۵ نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، تعداد ۱۳۳ هزار و ۷۷۹ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، تعداد ۱۱۹ هزار و ۱۷۹ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد ۹۲۷۹ نفر در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۴ نفر در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی پذیرفته شده‌اند.

به گفته وی، از تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته نهایی آزمون سراسری تعداد ۱۳۳ هزار و ۲۹۹ نفر در دوره روزانه، ۲۴ هزار و ۵۹۸ نفر در نوبت دوم شبانه، تعداد ۱۳۱ هزار و ۶۸۴ نفر در دانشگاه پیام نور، تعداد ۸۹۷۲ نفر در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم، تعداد ۷۰ هزار و ۱۴۰ نفر در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی و تعداد ۴۱۳۸ نفر در پردیس خودگردان دانشگاه‌ها، تعداد ۱۹۳۲ نفر در دوره‌های مجازی دانشگاه‌های دولتی، تعداد ۲۳۳۰ نفر در دوره‌های مجازی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و مابقی در دوره‌های مازاد پذیرفته شده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین تاکید کرد: تمامی پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه‌ای که همراه با فهرست اسامی آنان روی سایت سازمان آموزش سنجش کشور قرار می‌گیرد، ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

دکتر توکلی ادامه داد: در صورتی که دانشگاه یا موسسه آموزش عالی برنامه زمانی مشخصی را برای ثبت نام در سایت خود درج نکرده باشند، پذیرفته شدگان این قبیل موسسات لازم است بر اساس جدول شماره ۲ مندرج شده بر روی سایت سازمان اقدام کنند، لذا در این صورت پذیرفته شدگان باید براساس مندرجات جدول شماره ۲ اطلاعیه و بر اساس نام و نام خانوادگی برای ثبت‌نام مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: کارنامه نهایی گزینش تمام داوطلبان که حاوی رتبه داوطلب و آن دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده‌اند، ولی پذیرفته نشده‌اند، کارنامه علمی حاوی رتبه داوطب در هر یک از کد رشته‌های انتخابی و سپس متقاضیان کد رشته‌های مذکور در سهمیه مربوط با توجه به نمره کل وی در همان رشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده و اطلاعات دیگر روز سه‌شنبه، ۲۸ شهریورماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

دکتر توکلی گفت: با توجه به کنترل‌های متعدد و بررسی‌های انجام شده، از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است، اگر داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در صورتی که درخصوص مندرجات کارنامه یا انتخاب رشته خود سوال و یا تقاضایی داشته باشند، می‌توانند تا ۲۰ مهرماه ۹۶ منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام کنند. ضمنا داوطلبان می‌توانند سوالات خود را با شماره تلفن ۰۲۱۴۲۱۶۳ مطرح کنند.