بیشترین زمین‌خواری و زمین‌داری در مجموعه اداری استان خراسان جنوبی است؛ سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

بیشترین زمین‌خواری و زمین‌داری در مجموعه اداری استان خراسان جنوبی است؛

محمد فرهادی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در اطراف شهر بیرجند بیشترین اراضی از جهاد کشاورزی به چشم می‌خورد و در این راستا تمام اراضی که جهاد کشاورزی گرفته است باید در جلسه بعد اعلام شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین زمین خواری و زمین‌داری در مجموعه اداری است بیان کرد: این امر باید ساماندهی شود.

فرهادی دستورالعمل‌های این جلسه را ۱۴ مورد عنوان کرد و گفت: این صورت جلسه‌ها باید با تأیید اعضای این کارگروه به مرحله اجرا برسد.

وی نخستین صورتجلسه این کارگروه را درخواست احداث مزرعه ​خورشیدی به قدرت ۱۰۰ کیلووات در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع مجاور روستای نوزاد عنوان کرد که به تصویب اعضای جلسه رسید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: احداث نیروگاه خورشیدی طبس با ظرفیت ۷ مگاوات و احداث اتاق کارگری از جمله صورت جلسه‌هایی بود که تصویب شد.

فرهادی احداث واحد تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و کائولن فردوس را از دیگر مصوبات این جلسه دانست و گفت: در این راستا از ۶ هکتار به ۲٫۶ دهم هکتار در شهرک صنعتی موافقت شد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا اولویت کارگروه شهرک صنعتی است اما در صورت تأیید نشدن شهرک صنعتی باید توسط متقاضی یک طرح توجیهی ارائه شود تا حق متقاضی ضایع نشود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، احداث مرکز معاینه فنی خودرو سبک را از صورت جلسات این کارگروه دانست و یادآور شد: در این راستا مقرر شد به اداره حمل و نقل ضمانت‌نامه بانکی برای راه دسترسی ارائه شود.

فرهادی حصارکشی و احداث اتاق کارگری در دشت فوداج و احداث کارگاه تولیدی مصنوعات چوبی را از دیگر صورت جلسه‌های این کارگروه عنوان کرد که با آن مخالفت شد.

وی احداث ساختمان اداری و انبار در مقابل شهرک صنعتی بیرجند، احداث نیروگاه خورشیدی سیوجان و احداث آموزشگاه بهورزی را از دیگر مصوبات این کارگروه عنوان کرد.

انتهای پیام/