بهره برداری از ۲۱۵ کیلومتر از راه های خراسان جنوبی؛ مهدی جعفری:

بهره برداری از ۲۱۵ کیلومتر از راه های خراسان جنوبی؛

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ۲۱۵ کیلومتر از راه های استان در قالب ۳۰ پروژه و هزینه کرد هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال هفته جاری در سفر وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مهدی جعفری افزود: افتتاح ۱۱۵ کیلومتر باند دوم بزرگراه درسطح استان از مهمترین این پروژه هاست.
وی ادامه داد: باند دوم بیرجند – زاهدان به طول ۹ کیلومتر، باند دوم بیرجند – قاین – گناباد به طول ۲۰ کیلومتر، باند دوم فردوس – دیهوک به طول ۶ کیلومتر و باند دوم فردوس- بجستان به طول ۱۸ کیلومتر از جمله این پروژه هاست.
وی به افتتاح باند دوم دیهوک – راور به طول ۲۹ کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و یادآور شد: همچنین باند دوم سه راهی روم – آفریز به طول ۹ کیلومتر، باند دوم قاین- حاجی آباد به طول ۱۴ کیلومتر و باند دوم اسفشاد – سه راهی حوض رباط به طول ۱۰ کیلومتر از دیگر پروژه های قابل افتتاح است.
به گزارش خبر شرق، جعفری اظهار کرد: از دیگر پروژه های آماده افتتاح در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان، بهره برداری از ۲۰ کیلومتر عملیات احداث و بهسازی راههای اصلی در استان با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: کمربندی شرقی بیرجند (منطقه ویژه اقتصادی) به طول چهار کیلومتر، کمربندی اسلامیه – فردوس به طول ۱۲ کیلومتر و درح – ماهیرود به طول چهار کیلومتر افتتاح می شود.
وی یادآور شد: افتتاح و بهره برداری از مجتمع فرهنگی هنری شهرستان فردوس از دیگر پروژه های راه و شهرسازی استان است که در سفر وزیر افتتاح خواهد شد، این پروژه ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع زیربنا دارد و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال احداث شده است.

** ۸۰ کیلومتر راه روستایی خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به افتتاح ۸۰ کیلومتر راه روستایی در دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: این میزان راه روستایی در قالب ۱۳ پروژه و با هزینه کرد ۱۹۸ میلیارد ریال افتتاح می شود.
جعفری گفت: آسفالت راه های روستایی اسفندیار- مرغوب، پیکوه – نیستان و گشن به طول ۲۴ کیلومتر درشهرستان طبس، راه بیشه وعلی آباد سربیشه، پیوند سفلی وعلیا، چاه شهید فلاحی به طول ۱۳ کیلومتر در شهرستان سربیشه به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: همچنین راه علی آباد پیشبر و زهان – پایهان به طول حدود هفت کیلومتر در شهرستان زیرکوه، راه عباس آباد – جان میرزا به طول هشت کیلومتر درشهرستان قاین، راه نوقند – منند به طول ۱۲ کیلومتر درشهرستان درمیان، راه رومه – زهری به طول ۶ کیلومتر در شهرستان نهبندان و راه نصرآباد – فدشک و ملک آباد – معصوم آباد به طول پنج کیلومتر در شهرستان خوسف آماده افتتاح است.
به گفته جعفری، از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر، پروژه احداث ساختمان اداره ثبت احوال عشق آباد است که ۲۸۳ مترمربع زیربنا دارد و با هزینه کرد ۴۴ ملیارد ریال احداث شده است.
طول راه های استان ۱۷ هزار و ۱۵۰ کیلومتر و ارزش آن را ۱۰۵ هزار میلیارد ریال است و طول راه های استان به نسبت جمعیت پنج برابر است.