بهره‌برداری از ۵۲۴ پروژه در خراسان‌جنوبی از ابتدای دولت یازدهم

بهره‌برداری از ۵۲۴ پروژه در خراسان‌جنوبی از ابتدای دولت یازدهم

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای دولت یازدهم تعداد ۵۲۴ پروژه در حوزه تخریب و بازسازی، مقاوم سازی، احداث و تأسیسات گرمایشی مدارس خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، محمدرضا بیکی، امروز(چهارم شهریورماه)، در مراسم افتتاح هنرستان ابوذر بیرجند اظهار کرد: در پروژه‌های بهره‌برداری شده از ابتدای دولت تدبیر و امید، اعتباری معادل ۷۷۵ میلیارد و ۲۶۱ میلیون ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه طی هفته دولت امسال، ۲۲ پروژه آموزشی با ۷۰کلاس درس افتتاح می‌شود، افزود:  این ۲۲ پروژه با ۱۰۳۵۰ متر مربع مربع زیربنا و اعتباری بالغ بر ۹۷میلیارد و ۱۰۲میلیون ریال است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل سه خوابگاه، یک سالن چند منظوره، یک نماز خانه و ۱۷ مدرسه جمعاً با زیربنای ۸۵۶۶ متر مربع است که در هفته دولت افتتاح می‌شود.
بیکی بیان کرد: پروژه هنرستان ابوذر بیرجند،  دارای ۱۲ کلاس درس و بیش از بیست اتاق و سالن چند منظوره است که با زیربنای ۱۷۸۴ متر مربع ساختمان آموزشی و اعتباری بالغ بر ۱۸۱۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و از جمله پروژه‌های تخریب و بازسازی این اداره کل است.
وی ادامه داد: همچنین ۱۲ پروژه استانداردسازی تأسیسات گرمایشی و سرمایشی با ۶۵ کلاس درس، ۵۳۶۳ متر مربع زیربنا و هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۷۳ میلیون ریال، از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری طی این هفته است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی افزود:  ۱۱ پروژه با ۳۴ کلاس درس، ۵۲۶۷ متر مربع زیر بنا و هزینه‌ای بالغ بر ۵۲۱۱۵ میلیون ریال در مهرماه  امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
بیکی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل هشت مدرسه، یک سالن چند منظوره، یک سالن کارگاهی و یک سالن ورزشی خواهد بود.