بهره‌برداری از ۱۸ طرح کشاورزی در سرایان همزمان با هفته دولت؛

بهره‌برداری از ۱۸ طرح کشاورزی در سرایان همزمان با هفته دولت؛

مدیر جهادکشاورزی سرایان گفت: همزمان با هفته دولت ۱۸ طرح کشاورزی در سرایان به بهره‌برداری می‌رسد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، موسی سلیمانی روز گذشته با اعلام این خیر افزود: در مجموع ۱۰ میلیارد ۳۵۶ میلیون ریال سرمایه‌گذاری و اعتبار  برای این پروژه‌ها هزینه شده است .

وی ادامه داد: از مجموع اعتبار هزینه شده ۴ میلیاردو ۶۵۷میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، دو درصد نفت و گاز طبیعی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی تامین شده است .

مدیر جهادکشاورزی سرایان افزود: ۴ میلیارد و ۴۶ میلیون ریال تسهیلات بانکی، یک میلیارد و ۶۵۳ میلیون ریال نیز از طریق خودیاری بهره‌برداران تامین شده است .

سلیمانی اظهارکرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۵۴۱ خانوار از خدمات این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند و برای ۹۰ نفر نیز اشتغال پایدار ایجاد شده است .

وی در خصوص طرح‌های کشاورزی قابل افتتاح تصریح کرد: ۶ پروژه آبیاری کم‌فشار به مساحت ۷۸٫۵ هکتار با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۵۳ میلیون ریال، دو پروژه آبیاری تحت‌فشار به مساحت ۱۲ هکتار با اعتباری بالغ بر ۹۹۲ میلیون ریال، سه پروژه احیا و مرمت قنوات به طول ۶۱۰ متر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون ریال از جمله این پروژه‌ها است .

مدیر جهادکشاورزی سرایان افزود: شش باب استخر دو منظوره آب کشاورزی به حجم ۳ هزارو ۹۱۵ مترمکعب و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ۷۸۹ میلیون ریال، یک واحد پرورش قارچ دکمه‌ای با ظرفیت ۲۰۰ تن و اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر پروژه‌های این هفته است .