بهره‌برداري و آغاز عمليات اجرايي گازرساني به۵۳ روستا در خراسان‌جنوبي همزمان با هفته دولت؛

بهره‌برداري و آغاز عمليات اجرايي گازرساني به۵۳ روستا در خراسان‌جنوبي

مدير عامل شركت گاز خراسان‌جنوبي از گازرساني به ۱۱ روستا و   آغاز عمليات اجرايي گازرساني به ۴۲ روستا در سطح استان همزمان با هفته دولت در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی، فرشید دشتی امروز ۳۱ مرداد جاری در جمع خبرنگاران گفت: علاوه بر پروژه‌هاي فوق عمليات اجرايي خط انتقال گاز گزیک، طبس مسینا و سیمان باقران تكميل و تزريق گاز می‌شود و خط تغذیه شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف نيز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از عملیات گازرسانی به مجموعه ۷۹۸ واحدی فاز ۲ مجموعه عظیم ۱۵۰۰واحدی شهید صیاد شیرازی بیرجند، افزود: بهره‌برداری از عملیات گازرسانی به ۵ کوره آجرپزی و آغاز عمليات اجرايي احداث ایستگاه تقلیل فشار CGS دوم بیرجند به منظور تقويت و پايداري شبكه گاز در شهرهاي بيرجند و خوسف از سایر پروژه‌های این شرکت در هفته دولت است.

مدیرعامل شرکت گازخراسان‌جنوبی تصریح کرد: مجموع اعتبار هزينه شده براي بهره‌برداري پروژه‌هاي فوق حدود ۱۰۰ ميليارد ريال است و اعتبار مورد نياز براي پروژه‌هاي آغاز شده در هفته دولت بالغ بر ۲۸۰ ميليارد ريال برآورد مي‌شود.

وی یادآورشد: با تزريق گاز خط انتقال مذكور زير ساخت گازرساني به شهرهاي گزيك، طبس مسينا و كارخانه سيمان باقران فراهم خواهد شد.