بنیاد فرزانگان به منظور افزایش مشارکت مدنی و اجتماعی سالمندان در نهبندان راه‌اندازی شد؛

بنیاد فرزانگان به منظور افزایش مشارکت مدنی و اجتماعی سالمندان در نهبندان راه‌اندازی شد؛

رئیس بهزیستی نهبندان با بیان اینکه بنیاد فرزانگان به منظور افزایش مشارکت مدنی و اجتماعی سالمندان و استفاده از توان و ظرفیت آنها در نهبندان راه‌اندازی شده است گفت: ۲۷ میلیون ریال در قالب رفاه کارت به سالمندان این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش خبر شرق، محمد بارانی صبح امروز در جلسه ساماندهی امور سالمندان شهرستان نهبندان اظهار داشت:۴ هزار و ۸۰۰ سالمند در شهرستان نهبندان در شهر روستا زندگی می‌کنند که نیازمند فضایی مناسب برای آموزش و اجرای برنامه‌ها برای این قشر است.

وی افزود: بنیاد فرزانگان سالمندان به منظور افزایش مشارکت مدنی و اجتماعی این قشر و استفاده از توان و ظرفیت آنها در نهبندان راه‌اندازی شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نهبندان گفت: راه‌اندازی این بنیاد مستلزم اخذ مجوز از سازمان بهزیستی است که برای تقویت آنها نیز دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید همکاری لازم را داشته باشند.

بارانی افزود: بنیاد فرزانگان به عنوان یک موسسه مردمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اهدافی از قبیل ایجاد روحیه شادابی و پرنشاط در سالمندان، تکریم سالمندان، پرکردن اوقات فراغت سالمندان، ارتقاء سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی سالمندان، توانمندسازی سالمندان در مدیریت امور منزل و امور اقتصادی را دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: بنیادفرزانگان برنامه‌های سالمندان را در ابعاد فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، سلامتی، تفریحی، حقوقی، تربیتی، هنری، مذهبی و محور درست گذراندن اوقات فراغت دنبال می‌کند که با انتخاب اعضا هیئت مدیره از طریق رأی گیری سیاست گذاری برنامه‌های مربوط به سالمندان توسط خود آنها انجام می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نهبندان گفت: بهزیستی برای ۲۷ سالمند تحت حمایت خود در جهت توانمندسازی آنها با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان کارگاه‌های آموزشی در قالب بهداشت و تغذیه، مسائل اجتماعی و رفتاری، سلامت سالمندان و شیوه زندگی سالم برگزار کرده است و به آنها رفاه کارت به منظور افزایش کیفیت و بهبود سلامت سالمندان جمعاً به مبلغ ۲۷ میلیون ریال پرداخت کرده است.