برگزاری کرسی تلاوت ویژه ۵۰۰ نفر از بانوان در فردوس در ایام ماه مبارک رمضان؛

برگزاری کرسی تلاوت ویژه ۵۰۰ نفر از بانوان در فردوس

به گزارش خبر شرق ،کاظم ایمان‌طلب رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فردوس  گفت : امسال اداره‌کل فرهنگ و ارشاد فردوس کاری بی‌نظیر در سطح کشور انجام داده است و در هر روز ماه مبارک رمضان،  ۵۰۰ نفر از بانوان در کرسی تلاوت مجتمع فرهنگی، هنری فردوس شرکت می‌کنند.

وی افزود: امسال مجتمع فرهنگی، هنری فردوس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فردوس افتتاح شد و این مجتمع با ظرفیت ۵۰۰ نفر، بهترین مکان برای کرسی‌های تلاوت قرآن‌کریم است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فردوس بیان کرد: در این کرسی‌های تلاوت قرآن، با حضور سه استاد برجسته، برنامه تفسیر آیات قرآن را نیز خواهیم داشت و سپس از این تفاسیر، مسابقه‌ای برگزار و به قید قرعه به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

ایمان‌طلب ادامه داد: همچنین در کنار کرسی تلاوت قرآن، ایستگاه نقاشی با موضوع قصص قرآنی ویژه کودکان خواهیم داشت که در آن، یک استاد برای کودکان، قصه‌ای قرآنی تعریف می‌کند و کودکان با استفاده از آن قصه، نقاشی می‌کشند.

وی تصریح کرد: همچنین شب شعر قرآنی در شب تولد امام حسن مجتبی(ع) در شهرستان فردوس برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فردوس یادآور شد: نمایشگاه خط معلی در فردوس در شب‌های قدر توسط انجمن خوشنویسان برگزار خواهد شد که در آن آثار خوشنویسی خوشنویسان فردوس، در معرض دید عموم قرار داده خواهد شد.