برگزاری مسابقات والیبال ساحلی استان در خوسف؛

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی استان در خوسف؛

ییس هیات والیبال خراسان‌جنوبی گفت: مسابقات والیبال ساحلی استان ۱۳ و ۱۴ مهرماه به میزبانی شهرستان خوسف برگزار خواهد شد.

عبدالحسین ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: والیبال ساحلی از نظر ساختاری طی دو سال گذشته در فدارسیون والیبال تفکیک و از قالب کمیته به سازمان تغییر یافته و زیرنظر فدراسیون با برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر به فعالیت می‌پردازد.

وی افزود: طی یک و نیم سال گذشته ۵ جلسه با رییس سازمان والیبال ساحلی برگزار و در خصوص فعالیت این رشته با توجه به شرایط خاص استان صحبت‌هایی انجام شد.

رییس هیات والیبال خراسان‌جنوبی ادامه داد: با توجه به شرایط کویری استان و فیزیک‌بندی ورزشکاران استان به دلیل تمرین در زمین‌های خاکی می‌توان در این رشته در استان برنامه‌ریزی کرد.

ملکی تصریح کرد: با صحبت‌هایی که با رییس سازمان والیبال ساحلی انجام شد پیش بینی شده تا یک دوره مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی جوانان در استان برگزار شود.

وی یادآور شد: همچنین طی یک سال گذشته اعزام تیم والیبال ساحلی به مسابقات کشوری را نیز داشته‌ایم.

رییس هیات والیبال خراسان‌جنوبی با اشار به فعالیت شهرستان قاین در این رشته اظهارکرد: لیگ والیبال ساحلی در قاین راه اندازی شده است.

ملکی ادامه داد: مسابقات والیبال ساحلی استان ۱۳ و ۱۴ مهرماه به میزبانی شهرستان خوسف برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین با صحبت‌هایی که با هیات روستایی و عشایری شده در نظر داریم مسابقات والیبال ساحلی در قالب روستاها را نیز برگزار کنیم.

رییس هیات والیبال خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر در شهرستان بیرجند زیرساخت‌های لازم برای فعالیت این رشته را نداشته در صورت ایجاد زمین والیبال ساحلی در بیرجند پیشرفت خوبی را در این رشته شاهد خواهم بود و به خواسته‌های مدنظر زودتر اجرایی شود.

ملکی یادآور شد: در حال حاضر شهرستان‌های قاین و خوسف زمین والیبال ساحلی احداث شده و پیگیری احداث زمین در شهرستان خوسف هستیم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به میزبانی مسابقات کشور در استان نیاز بوده که در مرکز استان نیز زمین والیبال ساحلی احداث شود.