برگزاری مسابقات ملی کشتی خردسالان در خراسان جنوبی

برگزاری مسابقات ملی کشتی خردسالان در خراسان جنوبی

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی گفت: مسابقات کشتی خردسالان کشور روزهای ۲۵ و ۲۶ مردادماه امسال به میزبانی خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران ، ، عباس سروری صبح امروز ۲۲ مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری مسابقات ملی کشتی خردسالان در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: مسابقات کشتی خردسالان کشور روزهای ۲۵ و ۲۶ مردادماه امسال به میزبانی خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند برگزار می‌شود.

وی افزود: ۱۶ تیم از هشت استان تهران، مازندران، سمنان، قم، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در این مسابقات حضور دارند.

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۴۰ نفر کشتی‌گیر خردسال در مسابقات شرکت می‌کنند، تصریح کرد: این مسابقات با حضور ۱۵ داور بین‌المللی و پنج داور ملی برگزار می‌شود.

سروری از پخش مستقیم کشتی خردسالان کشور از شبکه ورزش خبر داد و عنوان کرد: مسابقات کشتی خردسالان با حضور دبیر فدراسیون کشتی و در سالن مخابرات بیرجند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه میزبانی مسابقات ملی زمینه‌ساز مسابقات بین‌المللی در استان است، ادامه داد: مسابقات بین‌المللی کشتی در رده سنی خردسالان، نوجوانان و بزرگسالان با حضور کشورهای پاکستان، هند، ارمنستان و افغانستان ابتدای آذرماه امسال در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

راه‌اندازی مدرسه کشتی استان

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی از راه‌اندازی مدرسه کشتی استان خبر داد و اظهار کرد: با راه‌اندازی این مدرسه بحث آموزش را در رشته‌های آزاد و فرهنگی در سنین پایه آغاز کردیم.

سروری گفت: هر هیات کشتی به ازای یک هزار نفر کشتی‌گیر مجاز به داشتن ۲۵ داور است، لذا امروز ۲۵ داور ملی و یک داور بین‌المللی در خراسان جنوبی فعال هستند.

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون دوره‌های داوری در استان برگزار شده است، افزود: در ۶ ماهه دوم سال جاری دوره ارتقای داوری در استان برگزار خواهد شد.

سروری با بیان اینکه در سال گذشته دوره مربیگری کشتی در بیرجند برگزار شد، تصریح کرد: سال گذشته برای نخستین‌بار نیز دوره دانش‌افزایی و دوره تکمیلی با حضور مربیان ملی در استان انجام شده است.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه گذشته برای نخستین‌بار تیم کشتی بانوان در استان تشکیل شد و این تیم به مسابقات کشوری در رده سنی بزرگسالان نیز تاکنون اعزام شده است.

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی با اشاره به بودجه هیات کشتی استان، افزود: بخشی از بودجه توسط فدراسیون و بخش دیگری هم توسط خیران و مردم تامین شده است.

سروری بیان کرد: در ۳۱ فروردین امسال مسابقات انتخابی استانی برگزار شد که سه نفر نخست این مسابقات و نفراتی که توسط کمیته فنی انتخاب شدند به اردوی تیم کشتی استان دعوت شده‌اند.

وی از برگزاری کشتی عالیش و کلاسیک بانوان شرق کشور در استان خبر داد و گفت: سال گذشته تمام اعزام‌ها در رده سنی خردسالان، نوجوانان، امید و بزرگسالان انجام شده است.

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی یادآورشد: در حال حاضر حدود یک هزار کشتی‌گیر در خراسان جنوبی فعال هستند که در سالن گذشته ۶۲۵ نفر و از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۵ نفر توسط هیات کشتی استان بیمه شدند.