برگزاری دوره آموزش تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در فردوس

برگزاری دوره آموزش تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در فردوس

رئیس جمعیت هلال احمر فردوس از برگزاری دوره پایه پیش بیمارستانی ویژه آقایان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران لاژوردی گفت: دوره‌های تخصصی به منظور ارتقاء سطح توانمندی امدادگران و نجاتگران و آشنایی با اصول و اقدامات پیش بیمارستانی در حوادث و سوانح برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره تخصصی ویژه برادران به مدت شش روز در محل جمعیت هلال احمر فردوس و با نظارت ناظرین جمعیت هلال احمر استان برگزار شد که ۲۸ نفر از نجاتگران و امدادگران در این دوره حضور داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فردوس گفت: شرکت کنندگان در این دوره تخصصی با مباحثی همچون شرح وظایف نجاتگر پیش بیمارستانی، آناتومی و فیزیولوژی، مدیریت راه هوایی، تریاژ در حوادث، فوریت‌های طب داخلی، محدود سازی حرکات و حمل مصدوم زیر نظر مربیان مجرب به مدت ۴۵ ساعت آشنا شده و آموزش‌های لازم را در این زمینه‌ها فراگرفتند.


وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این دوره‌ها آشنایی نجاتگران با نحوه امداد رسانی به مصدومان ترومایی و همچنین افزایش مهارت‌های آنان در انجام مراقبت‌ها و اقدامات پیش‌بیمارستانی برای مصدومان حوادث است، گفت: در پایان دوره درصورت کسب مهارت و توانایی‌های لازم و اخذ حدنصاب نمره قبولی، به فراگیران گواهینامه مربوطه اعطا می‌شود.