برگزاری دوره آموزشی پرورش شتر اسفند ماه جاری در بشرویه

برگزاری دوره آموزشی پرورش شتر اسفند ماه جاری در بشرویه

مسئول دبیرخانه طرح رونق اقتصادی پرورش شتر گفت: دوره آموزشی پرورش شتر با همکاری انجمن علمی شتر ایران ۵ تا ۷ اسفند ماه امسال در بشرویه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی محمد اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه دوره آموزشی پرورش شتر با همکاری انجمن علمی شتر ایران ۵ تا ۷ اسفند ماه امسال در بشرویه برگزار می‌شود، اظهارکرد: این نخستین دوره‌ای است که در زمینه پرورش شتر در استان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره گام برداشتن در زمینه شتر داری و توجه به زیرساخت‌های آن از جمله مباحث مربوط به صنایع جانبی است که در نهایت سبب اقتصادی شدن این صنعت و پایداری تولید در این حوزه می‌شود.

مسئول دبیرخانه طرح رونق اقتصادی پرورش شتر افزود: اگر چه امروز فواید استفاده از گوشت و شیر شتر بر همگان آشکار شده اما بحث استفاده از پشم شتر مقوله‌ای ست که نیازمند توجه بیشتر فعالان در حوزه صنایع دستی است و می‌توان با استفاده از آن و به‌کاربردن کمی خلاقیت آن را به ارزش افزوده‌ای ماندگار   تبدیل کرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه این دوره به صورت کاملا رایگان برگزار می‌شود، افزود: ظرفیت این دوره ۶۰۰ نفر برآورد شده است.

وی ادامه داد: سهمیه اعلامی بر اساس استعداد و ظرفیت پرورش شتر در سایر استان‌ها برنامه‌ریزی و برای خراسان‌جنوبی نیمی از ظرفیت پیش‌بینی شده است.

مسئول دبیرخانه طرح رونق اقتصادی پرورش شتر با بیان اینکه فرآیند ثبت‌نام در این دوره، از طریق سایت انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به محدود بودن ظرفیت؛ اولویت با افرادی است که از سوی سازمان جهادکشاورزی، امورعشایر و یا صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی معرفی شوند.