برگزاری جشن نوروز ویژه کودکان بی‌سرپرست در خراسان‌جنوبی؛

برگزاری جشن نوروز ویژه کودکان بی‌سرپرست در خراسان‌جنوبی؛

معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های نوروزی سمن‌های جوانان این استان گفت: برگزاری جشن نوروز ویژه کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست یکی از اقدامات سمن‌های جوانان خراسان جنوبی است.

مریم مهرور ، افزود: یکی از سمن‌های جوانان خراسان جنوبی از اول اسفندماه به جمع‌آوری کمک‌های خیرین شامل لباس و سایر مایحتاج نوروزی برای کودکان بد سرپرست و بی‌سرپرست اقدام می‌کند. این کمک‌ها در روز ۳۰ اسفندماه ۹۵ توسط سمنی که در مناطق حاشیه‌نشین مستقر شده به صورت بسته‌های هدیه به این کودکان تحویل داده می‌شود همچنین قراراست جشنی با حضور این کودکان هنگام سال تحویل برگزارشود.

وی با بیان اینکه از دیگر ویژه برنامه‌های نوروزی برای کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، گردشگری در سطح شهر همراه با سرو غذای گرم در دو روز است، اظهارکرد: اردوی گردشگری هویتی برای اعضای سمن‌های جوانان و جوانان نیز برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی درباره انتخابات مجمع استانی جوانان اظهارکرد: انتخابات مجمع استانی خراسان‌جنوبی در دی ماه سال جاری برگزار شد که از ۲۲ نفر کاندیدا، ۷ نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

مهرور با بیان اینکه طرح‌هایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط سمن‌های جوانان استانی ارائه شده است،گفت: اعتبارات طرح‌های این سمن‌ها مشخص شده ولی هنوز به حساب آن‌ها واریز نشده است. این طرح‌ها درباره مبارزه با مفاسد اجتماعی، اعتیاد و فرار دختران است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های استانی توانمندسازی سمن‌های جوانان اظهارکرد: دوره‌هایی با موضوعات «تفکر خلاق– نقاد و الگوهای حل مسئله»، روش‌های جذب نیروهای داوطلب و مدیریت منابع انسانی در سمن‌ها، مدیریت فردی، الگوی رهبری و تصمیم‌گیری در سمن‌ها از اول سال جاری تاکنون برگزار شده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی افزود: دوره‌های توانمندسازی سمن‌های جوانان با موضوعات آموزش جوانان در راستای پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از مفاسد اجتماعی و اخلاقی جوانان با تاکید بر دختران جوان، گزارش‌نویسی و طرح‌نویسی در حوزه آسیب‌های اجتماعی قرار است تا پایان سال جاری برای سمن‌های استانی برگزار شود.

مهرور در پایان گفت: ۱۱ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان  خراسان‌جنوبی در حوزه‌هایی چون اجتماعی، علمی، پژوهشی، محیط‌زیست و ورزشی مشغول فعالیت هستند