برپایی نمایشگاه کتاب در بیرجند؛ همزمان با آغاز دهه مبارک فجر:

برپایی نمایشگاه کتاب در بیرجند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمدحسین رزقی ظهر امروز در نمایشگاه کتاب بیرجند اظهار داشت: هدف اصلی ما از برگزاری نمایشگاه کتاب، آشتی مردم با کتاب است، به تعبیر دیگر همان اندازه که برای مردم لباس پوشیدن مهم است کتاب خواندن هم باید برای آنها اهمیت داشته باشد.

وی افزود: نمایشگاه کتاب به مدت ۱۰ روز برپا است و با موافقتی که اداره ارشاد، شهرداری و اداره راه داشتند اگر چنانچه میزان تمایل و بازدید مردم زیاد بود، برنامه یک‌ساله را برای برپایی این نمایشگاه در نظر داریم.

دبیر کانون کارآفرینان بیرجند تصریح کرد: اتوبوس‌هایی در سطح شهر بیرجند با عنوان کتابخانه سیار آماده خدمت‌رسانی به مردم عزیز هستند و اتوبوس‌هایی هم برای کل استان تجهیز و در نظر گرفته شده که به همه شهرها می‌روند که هدف آنها رساندن پیام صلح و دوستی با عنوان خواندن، پیشرفت و آرامش، از راه کتاب به همه مردم است.

رزقی گفت: حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه وجود دارد و ساعات بازدید و خرید کتاب از این نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب در خیابان مدرس ۷ می‌باشد، به علاوه همشهریان از طریق سایت www.book.kla.ir به صورت آنلاین نیز می‌توانند با مراجعه به سایت کتاب‌های مورد نظرشان را با تخفیف خریداری کنند.

وی با بیان اینکه کتاب‌های این نمایشگاه شامل کتاب‌های کودک و بزرگسال، کتاب‌های تاریخی و فرهنگی، کتاب‌های زبان و دانشگاهی است، تاکید کرد: کتاب‌های این نمایشگاه با تخفیف حداقل ۳۰ درصد به مردم ارائه می‌شود و لازم به ذکر است که در این نمایشگاه اهدای کتاب هم انجام می‌گیرد.

دبیر کانون کارآفرینان بیرجند خاطرنشان کرد: این نمایشگاه را کانون کارآفرینان، مؤسسه خوارزمی به لحاظ امکانات و سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنند و امور سخت‌افزاری را اداره کار، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، سازمان رفاهی و تفریحی و سازمان اتوبوس‌رانی پشتیبانی می‌کنند.