برنامه‌ریزی برای اصلاح ۲۷ نقطه پر تصادف خراسان جنوبی؛

برنامه‌ریزی برای اصلاح ۲۷ نقطه پر تصادف خراسان جنوبی؛

جعفر شهامت بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دو فرآیند تعریف اقدامات ایمنی پیشگیرانه و اقدامات واکنشی اظهار داشت: حذف و اصلاح نقاط پر تصادف که به تصویب کمیسیون ایمنی سوانح رانندگی و حمل ونقل کشور رسیده در دستور کار سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قرار دارد که با نگرش تحلیلی فراوانی وقوع تصادفات و علل آن، اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را تعریف می‌نماید.

وی افزود: بر این اساس۲۷ نقطه پر تصادف در خراسان جنوبی در زمستان سال گذشته با اعتبار ۳ هزار میلیون ریال آشکار سازی شد و ارائه طرح ایمنی نقاط، طی سال جاری به مهندسین مشاور واگذار گردید که به نسبت تخصیص اعتبار پس از تصویب طرح‌ها به اجرا در می‌آید.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی از وجود ۴۹ نقطه دارای تصادف در طول راه‌های استان علاوه بر نقاط فوق خبر داد و گفت: به تدریج نسبت به ایمن سازی آنها اقدام می‌شود.

شهامت خاطرنشان کرد: به دلیل احداث تدریجی راه‌های استان، طبق برآورد انجام گرفته بیش‌از۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار فوری برای ایمن‌سازی راه‌های استان به لحاظ علائم افقی و عمودی و حفاظ جانبی مورد نیاز است که این نیازها اولویت‌بندی به تناسب اعتبارات ملی و استانی اقدام لازم در این خصوص انجام می‌گیرد.