برطرف شدن مشکلات اقتصادی تنها راه اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛

برطرف شدن مشکلات اقتصادی تنها راه اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛

سرکار خانم سرفرازی ظهر امروز در نشست رؤسای اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تعاون بیرجند اظهار داشت: اگر بخواهیم مشکلات اقتصاد جامعه برطرف شود باید گام‌های موثری در حوزه‌های مختلف برداریم.

وی با تاکید بر اهمیت ارتباط بخش خصوصی و دولتی بیان کرد: دولت نیز به دنبال کاهش تصدی‌گری بوده و نیازمند حمایت بخش خصوصی است.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: باید به سمتی برویم که امور را به بخش خصوصی واگذار کنیم و بنا بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ باید این امر را محقق کنیم.

سرفرازی بیان کرد: تصویب بخش‌نامه و قوانینی که قاعده چندانی ندارند باعث تنش در حوزه اقتصادی شده و امنیت را نیز بر هم می‌زنند.

وی با تأکید بر اینکه باید امنیت را برای سرمایه‌گذارای فراهم کنیم تصریح کرد: تلاش ما بر این است که مشکلات بخش خصوصی را مشکلات دولت بدانیم و برای برطرف کردن آنها تلاش کنیم.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: بیکار شدن حتی یک نفر از اعضای جامعه مسائل زیادی را به بار می‌آورد

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو در راستای برطرف شدن مشکلات فعالان اقتصادی بیان کرد: بخشی از اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری برای آن دسته از واحدهایی که در حوزه صنعت و کشاورزی دارای ظرفیت رقابتی هستند در نظر گرفته شده است.

سرفرازی با اشاره به بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی اظهار داشت: امید است تا پایان امسال بازارچه یزدان بازگشایی شود.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه طی هشت ماهه گذشته اقدامات خوبی در مرزهای خراسان جنوبی انجام شد گفت: افزایش تعداد باسکول‌ها و برگشت بخشی از درآمدها به بازارچه‌ها از جمله اقدامات مطلوب انجام شده است.

سرفرازی با اشاره به ظرفیت‌های خراسان جنوبی بیان کرد: باید در کنار بیان مشکلات استان، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها را نیز بیان کنیم و در جهت تشویق و جذب سرمایه‌گذار تلاش شود.