برای نامگذاری روز بیرجند در تقويم رسمي؛ از نظرات مردم استقاده شود استاندار خراسان جنوبی :

برای نامگذاری روز بیرجند در تقويم رسمي؛ از نظرات مردم استقاده شود

به گزارش خبر شرق ،خستين جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان خراسان جنوبي  که با حضور استاندار ؛ امام جمعه بيرجند؛ معاون سياسي؛ امنيتي و اجتماعي استانداري و جمعي از مسئولين عضو اين شورا، با محوريت اعلام اقدامات انجام گرفته در خصوص طرح پژوهشي نامگذاري روز بيرجند توسط دانشگاه بيرجند برگزار شد.

سید علی اکبر پرویزي، در اين جلسه ضمن تبريک ايام ماه مبارک رمضان و تسليت شهادت جمعي از هموطنانمان در حادثه تروريستي تهران، افزود: براي نامگذاري روز بيرجند شاخص هاي متعددي را در نظر داشته باشيد و با دقت زيادي به بررسي جوانب امر بپردازيد.

استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه در اين راستا لازم است پيشينه، فرهنگ و تاريخ بيرجند بررسي و معرفي شوند، خاطر نشان کرد: در يک بررسي اوليه، نخستين موضوعي كه نزد بسياري از مردم به عنوان شاخص مهم بيرجند مد نظر قرار مي گيرد، علم و دانش و ريشه هاي تاريخي اين موضوع است.

وی، با یادآوری اين موضوع که هدف اين نامگذاري ، معرفي بيرجند به ايران و جهان است تصريح کرد: در اين معرفي سعي شود تاريخ و فرهنگ عمومي مردم بيرجند معرفي شوند.

پروزیزی، با اشاره به نامگذاری هاي رايج براي روزهاي مختلف سال ، تاکيد کرد: روند نامگذاري اين روز، با حساسيت بيشتري پيگيري شود ، جلسات ديگري براي انجام کار كارشناسي در كارگروهي كه با مسئوليت دانشگاه بيرجند شكل گرفته برگزار شده و نتايج حاصل در جلسه بعدي شوراي فرهنگ عمومي براي اتخاذ تصميم ارائه گردد.

وی ، در پایان جلسه با بیان اينکه در نامگذاري روز بيرجند در تاريخ، لازم است که نظر سنجي عمومي نيز از مردم بيرجند به عمل آيد، تصريح کرد: نامگذاري ها قطعاً موافقان و مخالفاني خواهد داشت، از اينرو با شهامت كار را انجام داده و در صورت تخاذ تصميم ، مسئوليت كار را بر عهده بگيريم.

لازم به ذکر است؛ در ابتدای این جلسه حجت الاسلام دکتر علی رضايي امام جمعه بيرجند با تبريک پيشاپيش ميلاد حضرت امام حسن مجتبي(ع) كريم اهل بيت، با اشاره به ترورهاي مذبوحانه روز گذشته در تهران، افزود: قدر و جايگاه ولايت را بدانيد، روزي فرا خواهد رسيد كه اين ولايت بر كل جهان حكمفرما شود.

وی؛ با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، خاطر نشان کرد: قدر این روزها و شب ها را بدانيم؛ و متوجه باشيم براي قرب به پروردگار چه راه و مسير طولاني را در پيش داريم.