بخش همودیالیز در بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند افتتاح می‌شود؛

بخش همودیالیز در بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند افتتاح می‌شود؛

مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) تأمین اجتماعی بیرجند با بیان اینکه از آخرین مدل‌های تجهیزات در این بیمارستان به‌صورت پکیج کامل نصب و استفاده می‌شود، گفت: در آینده نزدیک در این بیمارستان بخش همودیالیز با ظرفیت ۱۰ تخت افتتاح می‌شود.

دکتر گرمرودی‌نژاد رستمی با اعلام این خبر  اظهار داشت: بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) در شهریور ۹۴افتتاح و با توجه به نگرش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و شکل ایده درمانی جدید در کل دنیا و براساس سیستم اداره بیمارستان‌ها و نقش اعضای هیئت مدیره و تمرکززدایی بر اساس درمان، شکل بیمارستان به‌صورت هیئت مدیره‌ای راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند تصریح کرد: در خرداد ۹۵ بیمارستان وارد فاز اجرایی شد و فعالیت مرکز از بخش‌های سرپایی آغاز شد که پس از آموزش کامل نیروها، بخش‌های درمانی در قسمت‌های بستری نیز فعال شدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از افتتاح بخش‌های سرپایی و بخش‌های بستری درمانی، به‌دنبال آن بخش‌های جراحی نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت و سپس واحدهای پاراکلینیک به‌موازات برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در بخش‌های آزمایشگاه، فیزیوتراپی و قسمت داروخانه شبانه‌روزی در بیمارستان فعال شد.

 

گرمرودی‌نژاد رستمی با اشاره به راه‌اندازی رادیولوژی و نصب سی‌تی اسکن در بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) اظهار داشت: پس از گذشت ۹ ماه از شروع فاز نخست بیمارستان ۷۰ درصد بیمارستان فعال و بخش‌های مختلف افتتاح شده است.

مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند اظهار داشت: در آینده نزدیک در این بیمارستان بخش همودیالیز با ظرفیت ۱۰ تخت افتتاح خواهد شد.

گرمرودی‌ نژادرستمی با بیان اینکه از تجهیزات به روز در این بیمارستان استفاده شده است گفت: آخرین مدل‌های تجهیزات در این بیمارستان به صورت پکیج کامل نصب و ارائه شده است.

مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیرجند با بیان اینکه تجهیزات این بیمارستان به صورت یک پکیج کامل و با بهترین برندها وارد استان شده است افزود: راه‌اندازی این بیمارستان و سیاست‌گذاری آن یکی از کارنامه‌های موفق و مورد افتخار در ۴ ساله فعالیت دولت است.

وی بیان کرد: برای احداث و تجهیزات درمانی این بیمارستان بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

 

کمبود پزشک سبب شده تا از ظرفیت‌ این بیمارستان به طور کامل استفاده نشود

مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیرجند خاطرنشان کرد: با توجه به کم بودن این پزشکان و عدم ارسال پزشک از ناحیه دانشگاه به این بیمارستان سبب شده که مقداری از ظرفیت‌های این بیمارستان مغفول بماند و با توجه به اینکه پتانسیل بالقوه در بیمارستان وجود دارد هنوز بالفعل نشده است.

وی گفت: در این راستا تلاش‌های مختلفی از استان‌ها و شهرهای مجاور انجام شده تا بتوانیم از نیروهای متخصص استفاده کنیم و رایزنی‌های مختلفی نیز در این راستا صورت گرفته است و متخصصین مختلفی در رشته‌های خاص مانند ارتوپدی، جراحی زنان و قلب حضور یافته‌اند.

گرمرودی نژادرستمی خاطرنشان کرد: همچنین از خروج نیروی انسانی متخصص مانند پزشکان جراح عمومی از استان جلوگیری کردیم و با توجه به اتمام طرحشان آنان را در این بیمارستان دعوت به همکاری کرده ایم.