باید خاک حوزه، دانشگاه و آموزش وپرورش عوض شود؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی:

باید خاک حوزه، دانشگاه و آموزش وپرورش عوض شود؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی، امام جمعه بیرجند ظهر امروز در خطبه های عبادی  سیاسی نماز جمعه بیرجند اظهارکرد: حادثه ساختمان پلاسکوی تهران و جانفشانی و ایثار آتش نشان ها در این حادثه، هرچند دلخراش و ناراحت کننده بود اما درس های زیادی برای همه ما مردم و مسئولان داشت.

 وی افزود: آتش نشانان فداکار در این حادثه سوختند تا دیگران نسوزند و اگر این رشادت و از خودگذشتگی آتش نشانان نبود در این حادثه شاهد کشته شدن ده ها نفر از کسبه و مردم بودیم.

  امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: متاسفانه در این حادثه شاهد برخی اعمال ناشایست از سوی برخی نادان ها بودیم که در این حادثه درگیر گرفتن عکس سلفی بودند.

 حجت الاسلام رضایی اضافه کرد: از سوی دیگر مردم ایران اسلامی با ایثار و از خودگذشتگی و اهداء خون، حرکت های خودجوش بسیار خوبی را رقم زدند.  وی با بیان این‌که ریزش پلاسکو یک درس بزرگ برای ایمن سازی ساختمان ها برای همه بود، یادآورشد: در این حادثه، مسئولان با وحدت، همدلی و روحیه بسیجی عملیات آوار برداری این ساختمان را به پایان رساندند.

 امام جمعه بیرجند تصریح کرد: در خراسان‌جنوبی هم باید ساختمان‌ها و بناهای فرسوده ایمن شوند.

 حجت الاسلام رضایی ادامه داد: دولت باید بررسی کند که اینگونه ساختمان های قدیمی در کشور دیگر بدون ایمنی نباشند. وی بیان کرد: دولت باید برای کسبه و کارگران ساختمان پلاسکو مکانی برای کار کردن فراهم کند؛ هم چنین باید به خانواده هایی هم که در آن حادثه عزیزان خود را از دست دادند توجه شود.

  امام جمعه بیرجند با اشاره به این‌که باید در کشور مسئولیت مردمی شکل بگیرد، اظهارکرد: اگر در حادثه پلاسکو، کسبه ای که در آن کار می کردند و می دیدند که ایمن نیست برای ایمن سازی اقدام می کردند و یا مسئولان آن ساختمان به تذکرات و هشدارها توجه می کردند امروز شاهد این حادثه ای نبودیم.

  حجت الاسلام رضایی تاکید کرد: نباید طوری باشد که همیشه کارها را به گردن دیگران بیندازیم؛ باید مسئولیت مردمی شکل بگیرد.

  وی به سخنان وزیر کشور مبنی بر افزایش بیکاران کشور در چند سال آینده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بین ۸ تا ۱۰ میلیون بیکار در کشور داریم که طبق گفته وزیر کشور این آمار در سالهای آینده به ۱۱ میلیون نفر خواهد رسید.

  امام جمعه بیرجند با بیان این‌که بیکاری، منشاء بسیاری از مشکلات است، خاطرنشان کرد: دولت اگر بتواند به طور کامل به وظیفه خود در بحث ایجاد اشتغال عمل کند، می تواند سالی حدود ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کند.

 حجت الاسلام رضایی اضافه کرد: سالانه حدود یک میلیون نفر از دانشگاهها فارغ التحصیل می شوند که نیازمند شغل هستند.  وی با تاکید بر این‌که باید آحاد مردم برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار و تولید ورود پیدا کنند، اظهارکرد: باید به جای سپرده گذاری پول در بانک، این پول ها به حوزه کسب و کار و تولید وارد شود.

 امام جمعه بیرجند به آغاز فعالیت ریاست جمهوری ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و افزود: ترامپ پر التهاب وارد کار شده است و این خوی استکباری است که هر رئیس جمهور این کشور باید طبق برنامه هایی که این کشور دارد پیش بروند. حجت الاسلام رضایی افزود: این اقدامات همه باطل است و این کشورها با اقدامات استکباری تنها گور خود را می‌کنند.

 وی بیان کرد: مذاکرات “آستانه” باید طوری باشد که نتیجه آن کاهش نفوذ استکبار در منطقه باشد.  امام جمعه بیرجند به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: روز فناوری فضایی، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است که در این زمینه پیشرفت های خوبی داشته ایم.

 حجت الاسلام رضایی با تاکید بر این‌که باید جشن های دهه فجر را باشکوه تر برگزار کنیم، گفت: در این دهه باید دو موضوع اسلامی بودن و توجه انقلاب به محرومان مورد توجه قرار گیرد. وی بیان کرد: عدالت و حق محوری دو رکن انقلاب بوده است و انقلاب مال محرومان است و باید مسئولان به محرومان جامعه توجه جدی داشته باشند.

 امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد شکاف طبقاتی در جامعه هستیم، تصریح کرد: باید به داد فقرا برسیم؛ ایران اسلامی کشور فقیری نیست و می تواند مشکلات خود را حل کند.  حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: برای حل مشکلات اقتصادی کشور، باید مردم و مسئولان دست به دست هم بدهند.

 وی تاکید کرد: نباید در جامعه اسلامی وضعیت طوری شود که برخی از بچه ها به جای درس خواندن؛ در سطل های آشغال دنبال روزی باشند.

 امام جمعه بیرجند ضمن اشاره به پیام رهبر انقلاب به انجمن‌ هاي اسلامي دانشجويان اروپا، خاطرنشان کرد: روزی که زمینه برای آمدن انسان کامل فراهم شود؛ ترامپ ها به زباله دان تاریخ خواهند رفت.

 حجت الاسلام رضایی به همایش حوزه انقلابی در قم اشاره کرد و افزود: باید خاک حوزه را عوض کنیم. وی با تصریح اینکه امروز در یک شهرک در استان قم بیش از ۲۰۰ هزار روحانی داریم، از طرفی در خراسان جنوبی بسیاری از روستاها روحانی ندارند، گفت: باید رویکرد حوزه عوض شود و حوزه به متن جامعه بیاید.امام جمعه بیرجند با تصریح اینکه رویکرد حوزه باید انقلابی و ولایی شود، گفت: در حال حاضر ۸۰ هزار مسجد داریم که از این تعداد ۳۰ هزار مسجد روحانی ندارند.

وی با اشاره به اینکه باید خاک حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش عوض شود، تاکیدکرد: باید در این سه مجموعه تحولات اساسی صورت گیرد.