بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش داد؛ ۰٫۲۵ % !!!

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش داد؛ ۰٫۲۵ % !!!

به گزارش خبر شرق به نقل از ایبنا، بعد از دو روز جلسه نفس‌گیر بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ بهره در این کشور، بالاخره شب گذشته تصمیم گرفت تا نرخ بهره را ۰,۲۵ درصد افزایش دهد.

نرخ بهره در این کشور پیش از این ۰,۵ تا ۰.۷۵ درصد بود که با تصویب دیشب بانک مرکزی به ۰.۷۵ تا ۰.۱ درصد افزایش یافت.

همچنین بانک مرکزی تصمیم گرفت که تا آخر سال دو بار دیگر نرخ بهره را در این کشور افزایش دهد همچنین در سال ۲۰۱۸ نیز نرخ بهره در این کشور ۳ بار افزایش خواهد یافت.

براساس گزارش رویترز، این دومین بار است که طی سه ماه گذشته نرخ بهره در آمریکا افزایش می‌یابد.

بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده است که رشد اقتصادی آمریکا و آمارهای اشتغال در این کشور طوری است که به ما امکان افزایش نرخ بهره را به ما می‌دهد.

بانک مرکزی این کشور همچنین اعلام کرده است که افزایش تورم در این کشور هم عاملی برای بالا بردن نرخ بهره در این کشور بوده است.

به گفته بانک مرکزی، پیش از این پیش‌بینی شده بود که نرخ تورم به ۲ درصد برسد که عامل محرکی برای افزایش نرخ بهره می‌شد و اکنون نرخ تورم به این عدد نزدیک شده است.

برنامه‌ریزی‌های فدرال‌رزرو آمریکا نشان داد که رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۷، ۲,۱ درصد خواهد بود که نسبت به پیش‌بینی ماه دسامبر تغییری نخواهد داشت.

براساس اعلام برخی سیاستمداران، خطر چشم‌انداز آینده اقتصادی آمریکا هم‌چنان وجود دارد.

برادمک‌میلان رئیس سرمایه‌گذاری «کامانولس فاینانشال» گفت: «نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه سرعت افزایش نرخ بهره در آینده بیشتر خواهد شد، آنها انتخاب می‌کنند بدون اینکه عواقب آن را درنظر بگیرند».