بازگشایی مجدد مدارس، بر اساس اعلام نظر سخنگوی ستاد ملی کرونا معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

بازگشایی مجدد مدارس، بر اساس اعلام نظر سخنگوی ستاد ملی کرونا

🔻
🔸

🔹معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در خصوص نحوه بازگشایی یا استمرار وضعیت فعلی مدارس، سخنگوی ستاد ملی اعلام نظر خواهد کرد.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ خوش خبر با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، به مبحث مهم عادی انگاری مردم در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: مردم و مسئولین باید بدون عادی انگاری و در فضایی هم راستا، وضعیت استان را بهبود بخشند.
🔹وی گفت: در رعایت دستورالعمل ها، تابع ستاد ملی هستیم اما برای مدیریت شرایط استان، تصمیماتی براساس اقتضائات موجود لحاظ می گردد که البته ناقض مصوبات کشوری نیست.
🔹معاون استاندار به لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی اشاره و تأکید کرد: برگزاری تجمعات و دورهمی ها همچنان ممنوع است زیرا باعث دامن زدن به شیوع بیماری می شود.
🔹خوش خبر، استمرار فرهنگ سازی در مدیریت بیماری کرونا را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر چه امروز مردم از سواد بالایی  در مواجهه با بیماری کرونا برخوردارند اما، استمرار قاعده رعایت پروتکل ها برای سلامت مردم که بزرگترین سرمایه ما هستند، ضروری است.
🔹وی از کسب موفقیت بزرگ تغییر رنگ استان در نتیجه مدیریت بیماری کرونا گفت و تصریح نمود: رسیدن به شرایط مطلوب استان، نتیجه مشارکت بالای مردم و حضور مؤثر دستگاه های عضو ستاد است.
🔹معاون استاندار با بیان این که رعایت ضوابط بهداشتی در برگزاری اجتماعات رسمی بسیار مهم است، گفت: رعایت فاصله فیزیکی در برگزاری جلسات مجوز دار باید به فرهنگ تبدیل شود.
🔹خوش خبر به وضعیت بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: در خصوص نحوه بازگشایی مجدد مدارس یا استمرار وضعیت فعلی، سخنگوی ستاد ملی اعلام نظر خواهد کرد.
🔹وی به جایگاه نظرات دانشگاه علوم پزشکی در تصمیمات ستاد استانی اشاره کرد و اظهار داشت: در تصمیمات ستاد استانی نظرات علمی و کارشناسی شده دانشگاه علوم پزشکی لحاظ می گردد.
🔹معاون استاندار، برگزاری برخی جلسات را مایه خیر و برکت کشور و استان دانست و تصریح کرد: این مراسم باید بر اساس پروتکل های بهداشتی برگزار شود.
🔹خوش خبر، رعایت دستورالعمل های بهداشتی را مورد تأکید قرار داد و افزود: حفظ سلامت مردم وظیفه ما و در رأس همه فعالیت ها قرار دارد، لذا با دستگاه‌هایی که تصمیمات ستاد ملی و استانی را نقض  نمایند، برخورد می شود.
🔹وی توجه ویژه به آرامستان ها را خواستار شد و گفت: طبق دستور اکید شخص استاندار و با همکاری فرمانداران و مشارکت شهرداری ها، نظارت بر آرامستان ها در استان تشدید می گردد.
🔹معاون استاندار از لزوم بازرسی هوشمند از اصناف گفت و اظهار داشت: بازرسی از اصناف باید هوشمندانه صورت بگیرد و اگر این اتفاق نبیفتد می تواند زمینه ساز ایجاد پیک چهارم بیماری در استان باشد.
🔹خوش خبر به افزایش آمار بیماران سرپایی کرونا در استان طی چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: این مسئله باید مورد واکاوی دقیق قرار گیرد.
🔹وی ادامه داد: در رابطه با توزیع اقلام تنظیم بازار باید تمهیداتی اندیشید که این اقلام با رعایت کامل پروتکل ها انجام شود.

http://T.me/tavanmandivaomid