بازنشستگان و مستمری بگیران برای دریافت کاراکارت خود به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند؛

بازنشستگان و مستمری بگیران برای دریافت کاراکارت خود به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، از سازمان تامین اجتماعی، ایمان آقا کریم علمدار افزود: کاراکارت به عنوان یکی از ارزان ترین و سریع ترین تسهیلات برای بازنشستگان و کارمندان دولت به شمار می روند که می توانند با استفاده از آن تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند.
وی ادامه داد: براساس این کارت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و همچنین کارمندان دولت می توانند با کارمزد حداکثر ١٢درصد بانکی (۶٫۵ درصد بازار) در مدت ١٢ ماهه تمامی کالاها و خدمات مورد نیاز خود را بصورت اقساطی خریداری کنند.
معاون دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در راستای توسعه طرح و با عنایت به نگاه ویژه مقام عالی این وزارتخانه مبنی بر افزایش معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران و کارمندان دولت، مرحله دوم کارا کارت با افزایش طول مدت بازپرداخت اقساط کارا کارت به ٢٤ماهه آغاز شده است که در این مرحله به صورت آزمایشی با فروشگاه های رفاه و اتکا کار دنبال شده است.
مدیر ملی پروژه کارا کارت به دارندگان این کارت مژده داد که با هماهنگی صورت گرفته با شرکت افق طلایی امکان خرید اقساطی آپارتمان با تسهیلات بسیار ویژه فراهم شده است.
علمدار افزود: بانک رفاه کارگران به تازگی تامین مالی کارا کارت را بر عهده گرفته است، این بانک تامین مالی طرح را در اقساط ٢٤ماهه بر عهده گرفته که شرکتهای تولیدی بویژه تولید کنندگان کالاهای ایرانی و خدماتی هم می تواند از این امکان استفاده کنند.
وی گفت: به طور مثال در مرحله نخست ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای فروشگاه رفاه و اتکا از سوی بانک رفاه کارگران به منظور توسعه طرح در نظر گرفته شده است که صرفا در ازای خرید کالا برای دارندگان کارا کارت تخصیص پیدا می کند.
وی میزان تسهیلات برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را چهار برابر میانگین حقوق و مزایای دریافتی یکساله گذشته تا سقف ١٠٠میلیون ریال و برای کارمندان دولت تا ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.
علمدار اضافه کرد: همچنین در صورتی که کارمندان دولت در هر اداره ای خواهان دریافت این کارت باشند می توانند به معاونت های پشتیبانی و منابع انسانی دستگاه متبوع خود مراجعه کنند.
وی تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و کارمندان دولت را حدود پنج میلیون نفر عنوان کرد و گفت: ٩۵ درصد دارندگان کارا کارت از جمله بازنشستگان و مستمری بگیران هستند.
وی گفت: کارمندان و یا بازنشستگان حتی می توانند با کارا کارت کتاب و سایر اقلام فرهنگی نیر خریداری کنند.
مدیر ملی طرح کارا کارت ادامه داد: بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی متقاضی می توانند جهت دریافت کارا کارت خود به شعب بانک رفاه مربوطه و کارمندان دولت به معاونتهای پشتیبانی و منابع انسانی مربوطه مراجعه کنند. کارت بازنشستگان تهران و البرز از پیش صادر شده و نزد شعبه ای که حقوق دریافت می دارند موجود است.
وی تصریح کرد: علاقه مندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی به نشانی www.refah.mcls.gov.ir مراجعه کنند.
براساس این گزارش، دامنه خدماتی کارا کارت بسیار متنوع است به نحوی که دارندگان می توانند تمامی کالاها و خدمات مورد نیاز خود اعم از لوازم خانگی با همه برندها، مفروشات، مبلمان، خدمات پزشکی و دندانپزشکی، زیبایی، گردشگری، فرهنگی را از تمامی فروشگاه ها و مراکز خدماتی طرف قرارداد خریداری کنند.
همچنین با تلاش های صورت گرفته دبیرخانه اجرایی کارا کارت موفق شده است با گروه خودرو سازی سایپا جهت خرید تمامی محصولات آن شرکت با کاراکارت تفاهم نامه ای را منعقد کند که در حال اجراست.