بازدید استاندار خراسان جنوبی از کارخانه منیزیم سربیشه؛ در ادامه سفر استاندار به شهرستان سربیشه:

بازدید استاندار خراسان جنوبی از کارخانه منیزیم سربیشه؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، در این بازدید که تعدادی از مدیران کل و مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند، سید علی اکبر پرویزی، گفت: حمایت از صنعت در اولویت کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
وی حمایت از تولید کننده را اصلی ترین راه رسیدن به توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: مسئولان و متولیان امر تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موانع تولید به کار ببرند تا با تولید بیشتر اقتصاد پویاتری شاهد باشیم.
به گزارش ایرنا، پرویزی با اشاره به برخی مشکلات این واحد تولیدی ار قبیل برق، تعرفه پایین صادرات منیزیم و مطالبات مالی این مجموعه، تاکید کرد: تسهیل سازی در تولید وظیفه دولت است و دولت باید زیرساخت های مناسب را تهیه کند.
وی اظهار کرد: در زمینه برق اقدام های لازم انجام خواهد شد و در مورد تعرفه پایین صادرات منیزیم که اصولا واردات زیادی را در بر خواهد داشت اگر طرح توجیهی مناسبی برای تامین این بخش وجود داشته باشد حتما از دولت مطالبه خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی امروز با سفر به سربیشه ، محمد جواد فلاحی را به عنوان فرماندار این شهرستان معرفی و از خدمات فرماندار قبلی قدرانی کرد.
پرویزی همچنین در دیدار با خانواده شهید ابراهیمی در این شهرستان، شهدا را پرچم دار اصلی نظام و انقلاب دانست و ذکر کرد: اگر امروز کسی مسئولیتی به عهده دارد، وامدار خون پاک شهیدان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب خواهد بود.
استاندار خراسان جنوبی، استقامت، استواری و ایستادگی شهدا، جانبازان و ایثارگران را قابل قدردانی دانست و افزود: اینها مردان بی ادعایی بودند که بدون هیچگونه چشم داشتی از جان، مال و ناموس و کشور فاع کردند تا امروز وضع به گونه ای باشد که شاهد آن هستیم.
وی اظهار کرد: در زمان جنگ سخنرانی های مختلفی که انجام می شد، هیچ فردی وعده ای نداد و رزمندگان اسلام فقط برای رضای خدا، روانه جنگ حق علیه باطل شدند.
استاندار خراسان جنوبی در این سفر با حضور در گلزار شهدای سربیشه، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.
کارخانه منیزیم شهرستان سربیشه برای ۳۹۰ نفر اشتغال فراهم کرد و سالانه ۴۷ هزار تن اکسید منیزیم سینره و ۶ هزار تن منیزیم ذوبی تولید می کند.