بازدید از موزه وقف خراسان جنوبی رایگان شد

بازدید از موزه وقف خراسان جنوبی رایگان شد


مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: به مناسبت ایام دهه وقف بازدید از موزه وقف در خراسان جنوبی رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران ، حجت الاسلام پرویز بخشی پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت ایام دهه وقف بازدید از موزه وقف در خراسان جنوبی رایگان است.
وی گفت: موزه وقف از روز چهارم آبان تا ۱۴ آبان ماه جاری میزبان دوستداران و علاقمندان به آثار تاریخی و موزه‌ای خراسان جنوبی است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه دهه وقف فرصتی مناسب برای بازدید از موزه‌ها و مراکز وقفی فرهنگی و تاریخی است افزود: موزه وقف از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای علاقمندان است.
بخشی پور تصریح کرد: موزه وقف خراسان جنوبی دارای وقف‌نامه‌های خطی قدیمی نوشته شده روی کاغذ، سنگ و پارچه با خط نستعلیق، قرآن‌های خطی قدیمی، عکس اماکن مقدسه و مشاهیر بیرجند، سکه‌ها و دست‌نوشته‌های قدیمی است.
وی ادامه داد: برخی از وسایل و اشیای وقفی مربوط به دوره قاجار و صفویه و قرن نوزدهم میلادی نیز در موزه وقف خراسان جنوبی نگهداری می‌شود.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: موزه وقف خراسان جنوبی در خیابان شهید منتظری، منتظری ۳، حسینیه موقوفه امام رضا(ع) بیرجند برپا است.
بخشی پور با بیان اینکه موزه از سال ۸۲ در این بنای تاریخی افتتاح شده است اظهار کرد: فرهنگ وقف باید بیشتر ترویج و تبیین شود.