اگر برجام نبود درآمد نفت نیمی از مبلغ یارانه نقدی را هم تامین نمی کرد؛ معاون استاندار خراسان رضوی:

اگر برجام نبود درآمد نفت نیمی از مبلغ یارانه نقدی را هم تامین نمی کرد؛

سیدجواد حسینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اکنون و در شرایط پسابرجام ایران می تواند به هر مقدار از سهم خود و به هر کشور که بخواهد نفت بفروشد.
وی ادامه داد: ایران در مقایسه با امارات، عربستان، روسیه و ونزوئلا تنها کشور صادر کننده نفت است که با وجود افت شدید قیمت نفت، تورم را تک رقمی کرده و رشد اقتصادی را به بالای ۶ درصد ارتقاء داده است.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: همچنین تا قبل از دولت تدبیر و امید هیچ دولتی در جمهوری اسلامی بعد از جنگ تحمیلی در آغاز به کار خود با تورم پیش از ۲۳درصد روبرو نبوده است.
وی افزود: ایران بر اساس شاخص ادراک فساد در گزارش سالانه سازمان شفافیت بین المللی بدترین وضعیت را در سالهای ۸۸ – ۱۳۸۷ داشت و رتبه ۱۶۸ جهان را به خود اختصاص داده بود.
حسینی ادامه داد: تنها کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، میانمار، افغانستان و سومالی وضعیتشان از ما بدتر بوده اما با تدبیر دولت یازدهم این شاخص به رتبه ۱۳۱ جهان بازگشت، کشور از وضعیت قرمز خارج شد و این شاخص دوباره به سالهای ۸۳ و ۸۴ بازگشت.
وی گفت: همچنین سهم ایران از تولید اوپک در دولت یازدهم به ۱۲ درصد رسید و کشورمان به شرایط پیش از تحریم برگشت.

* افزایش ظرفیت صنایع دفاعی با تلاش دولت یازدهم
وی همچنین گفت: ظرفیت صنایع دفاعی ایران در حوزه جنگ افزار و تسلیحات در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ۴۵ برابر شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در سه سال نخست فعالیت دولت تدبیر و امید ۱،۴ برابر مجموع ۱۰سال پیش از آغاز فعالیت آن سلاح راهبردی تولید شده است.
وی به تولید ۱۵ برابری سلاح سبک در سال ۹۵ اشاره و بیان کرد: ۲۹ تیر سال ۱۳۹۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ۲۲۳۱ را لغو کرد.
حسینی ادامه داد: این قطعنامه پس از ۹ سال از نخستین قطعنامه و ۱۲ سال پس از آغاز مذاکرات هسته ای انجام شد و یک پیروزی بزرگ بدون جنگ در نظام بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران رقم خورد.