اکران ۲۶۱ فیلم جشنواره رشد در مدارس استان؛

اکران ۲۶۱ فیلم جشنواره رشد در مدارس استان؛

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۲۶۱ فیلم منتخب چهل و هفتمین جشنواره بین الملل فیلم رشد در مدارس استان اکران می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی صبح امروز اظهار کرد: این فیلم ها در ۵ بخش آثار بین المللی ایرانی، بین المللی خارجی، دانش آموزی، فرهنگیان و دانشجو معلمان می باشد.

وی، عناوین فیلم های اکران شده را شامل داستانی کوتاه و بلند، مستند علمی، مستند و پویا نمایی دانست و تصریح کرد: در بخش بین المللی خارجی آثار ۱۷ کشور من جمله آلمان، سوئیس، آمریکا، استرالیا، ژاپن، افغانستان و انگلستان به چشم می خورد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: شناسايي، انتخاب و معرفي فيلم‌هاي علمي، آموزشي و تربيتي از سراسر جهان،  بهره‌گيري از توانايي‌هاي صنعت سينما در آموزش و پرورش و نقش مؤثر آن در پيشبرد فرآيند ياددهي و يادگيري و ارتقاء جايگاه فيلم‌هاي علمی ، آموزشي و تربيتي از نظر كمي و كيفي در سطح کشور و آگاهي از تحولات و نوآوري‌هاي علمي- آموزشي و تربيتي كشورها از مهم ترین اهداف جشنواره به شمار می رود.

وی، تبادل فرهنگي و هنري بين جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها، ايجاد ارتباط متقابل بين توليدكنندگان فيلم‌ها و برنامه‌هاي علمي، آموزشي و تربيتي با علاقمندان و خواستاران امتياز فرهنگي اين نوع آثاروتوسعه فرهنگ به‌كارگيري فيلم آموزشي در فرآيند برنامه‌ آموزشی براي تحقق بسته آموزشي به ‌جاي ‌كتاب ‌درسي را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد برشمرد.

لامعی ضافه کرد: اقتصاد مقاومتي، تولید و اشتغال، تعليم و تربيت اسلامي، سبک زندگي، توسعه آموز شهاي فني و حرفه اي، مشارکت اجتماعيو فرهنگي، علم و زندگي و بخش ویژه از مهم ترین موضوعات فیلم های اکران شده در خراسان جنوبی است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی یاد آور شد:  جشنواره بين‌المللي فيلم های علمی ،آموزشي وتربیتی  رشد موجب ارتباط و تبادل فرهنگي بين جمهوري اسلامي ايران و کشورهاي ديگر و سبب ارتقاء سطح دانش علمي و هنري شركت كنندگان مي‌گردد.