اول عذرخواهی کنید، بعد طلبکار شوید!

اول عذرخواهی کنید، بعد طلبکار شوید!

مصباحی مقدم عضو ارشد جامعه روحانیت در نشست خبری چند روز قبل خود با اهالی رسانه لب به گلایه از احمدی نژاد گشود و گفت:« این درست نیست که آقای احمدی‌نژاد هر از چند گاهی بیاید و سخنانی را نسبت به مسئولان عالی رتبه نظام و خصوصا مسئولان قوه قضاییه مطرح کند. آقای احمدی‌نژاد ظاهرا خودش را در شرایطی می بیند که از موضع طلبکارانه سخن می‌گوید اما ما می‌خواهیم بگوییم که ایشان بدهکار است، بیاید و بدهی‌اش را پرداخت کند.»

علی اکبرقاسمی، عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری استان، در مصاحبه پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق در این مورد گفت: این جمله صحیح است که رییس دولت سابق همیشه سعی دارد طلبکارانه صحبت کند تا خودرا از مشکلات جدا کرده و تقصیرهارو به گردن همه بیندازد ولی ما این نکته را از اوایل دولت نهم یعنی در سال‌های ۸۴ و ۸۵ گفتیم و آقای مصباحی مقدم در سال ۹۶ درست ۴ سال بعد از پایان دولت ایشان. ولی ای کاش آقای مصباحی مقدم به این سوال پاسخ میدادند که به نظرنمی‌رسد دلیلی که احمدی نژاد به مقام طلبکاری رسیده به خاطر همین سکوت حامیان اصول‌گرای او در برابر اتهاماتی است که سال‌ها احمدی نژاد به بزرگان نظام زد؟

قاسمی افزود: همه مردم ایران به یاد دارند که رئیس دولت قبل از ابتدای ریاستش بر قوه مجریه مرتباً از لیستی صحبت میکرد که مخصات مفسدین اقتصادی بزرگ دارد ولی هیچگاه این لیست را معرفی نکرد یا در اختیار قوه قضائیه قرار نداد. این درحالی است که وقتی رییس دولت وقت  از لیست مفسیدن حرف می‌زد، جناب مصباحی مقدم نماینده مجلس بود. باید از ایشان پرسید چرا در آن زمان به  وی  نگفتید لیست مفسیدن را از جیب کت خود خارج کند؟

چرا  در آن زمان بسیاری از اصول‎‌گرایان از این ادبیات احمدی نژاد ذوق می‌کردند؟

جواب این سوال در این است که طرفداران اصولگرای دولت وقت ، تصور می‌کردند با این سخنان، جریان رقیب از صحنه خارج می‌شود یعنی تمام هدف انها تنها ماندن در قدرت بود نه مبارزه با فساد.

قاسمی افزود: اگر جناب مصباحی مقدم و دوستان هم کیش ایشان، آن زمان که نماینده مجلس بودند، از تخلفات احمدی نژاد سخن به میان می آوردند، یقیناً امروز شاهد چنین مشکلاتی نبودیمکمی برای این حرف‌ها دیر است. احمدی نژاد آمد و رفت. او شکاف بزرگی میان بزرگان نظام و جریان‌های سیاسی ایجاد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خراسان جنوبی افزود: کاش اصول‌گرایان کمی زودتر متوجه رفتار احمدی نژاد می‌شدند. حالا کار از کار گذشته است. او ۸ سال رییس جمهور ایران بود و هنوز که هنوز است ایران نتوانسته است از زیر خسارت‌های دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد خارج شود.

تمام دنیا در حال پیشرفت هستند ولی عمده تلاش همه مسئولین است که تلاش ‌کنند به دوران قبل از احمدی نژاد برگردیم!!!

علی اکبر قاسمی همچنین افزود: مسلماً اصولگرایان طبق عادت همیشگی فراموش کرده اند ولی دلیل قهر ناطق نوری از جامعه روحانیت همین سکوت این جامعه در برابر احمدی نژاد بود. در مناظره انتخابات سال ۸۸ بین مهندس میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد و روایت رئیس جمهور ایران از وضع زندگی ناطق نوری و پسرش، موجب شد که رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی از همراهان اصول گرای خود انتظار داشته باشد تا تمام قامت برای حمایت از او در برابر تهمت های واهی رییس جمهور وقت به میدان بیایند، اما اصول گرایان با توجه به احتمال پیروزی موسوی در انتخابات، ترجیح دادند که در این دعوا سکوت اختیار کنند، تا انتخابات به پایان برسد.

قاسمی اضافه کرد: نکته جالب در این است که در آن زمان هیچکدام از اصول‌گرایان از جمله مصباحی مقدم دم از طلبکار بودن احمدی نژاد نزدند! و جالبتر اینکه  ناطق نوری و و مرحوم هاشمی رفسنجانی که هدف حمله احمدی نژاد بودند، عضو ارشد جامعه روحانیت بودند! این یعنی  اعضای جامعه روحانیت حتی حاضر نشدند از اعضای خود در برابر احمدی نژاد دفاع کنند!!!

علی اکبر قاسمی در پایان گفت: اصول‌گرایان باید اخلاق را یاد بگیرند یعنی قبل از اینکه احمدی نژاد طلبکار باشند باید به خاطر حمایت کورکورانه از وی و تلاش برای رسیدن احمدی نژاد به قدرت از مردم عذرخواهی کنند.