اولین همایش سالمندی ، سرزندگی ونشاط اجتماعی اولین همایش سالمندی ، سرزندگی ونشاط اجتماعی

اولین همایش سالمندی ، سرزندگی ونشاط اجتماعی

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان خوسف و دبیر شورای ساماندهی در  همایش سالمندی ، سرزندگی ونشاط اجتماعی اظهار داشت:ایام سالمندی به دلیل دارا بودن شرایط جسمی و روحی خاص ازسخت ترین دوران زندگی انسان بشماررفته و این قشر را با آسیب های جدی مواجه می سازد.
سالمندی دوران ضعف جسمی و روحی است که جدا شدن ازجمع خانواده و فرزندان براین شیشه های ضعیف گرد غبارمی افشاند.
دردین مبین اسلام در مورد احترام گذاشتن به بزرگترها تاکیدات فراوان شده و توصیه شده تا همواره با سالمندان و بزرگان با مهربانی برخورد شود وکوچکترها لحظه ای ازتجلیل و احترام به این قشر کوتاهی نکنند.
رضا حسینی مقدم اظهار داشت:سالمندان امروزجوانان پویا و پرتلاش دیروز بوده اند که برای اداره زندگی درس خوانده اند و در راه کسب رزق و ورزی حلال از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
پیران تمام عمرخویش را در راه پیشرفت جامعه به عنوان ارزشمندترین و تاثیرگذارترین افراد هزینه کرده اند
وی با اشاره به اینکه سالمندان تاریخ زنده ما هستند و بایستی از تجربیات آنان به نحو مطلوب استفاده کرد افزود:در دولت تدبیر و امید با افزایش دریافتی بازنشستگان و افزایش مستمری جامعه هدف تحت پوشش گام موثری در راه کاهش دغدغه های سالمندان برداشته شده است و بیشترین افزایش رضایت مندی این طیف و عموم مردم در حوزه سلامت نیز قابل لمس می باشد.
رضا حسینی مقدم به یکی از مصوبات شورای ساماندهی سالمندان اشاره داشت و گفت:به زودی بازنشسته های دستگاههای دولتی شناسایی و اتاقی در هر اداره پیش بینی می شود تا روزهایی خاص بازنشستگان حضور یابند و تجربیات خود را به پرسنل ارائه نمایند.
دبیر شورای ساماندهی سالمندان شهرستان خوسف از اقدامات موثر دستگاههای اجرایی شهرستان تقدیر و تشکر نمود و افزود:اقدامات خوب و خلاقانه ای برای تکریم جامعه سالمند و معلول برداشته شده است که شبکه خراسان جنوبی درحال تهیه مستندی از این اقدامات است که جای دارد از صدا و سیمای خراسان جنوبی با توجه به اهمیتی که بر این حوزه نموده است تشکر و قدردانی نمایم
در این همایش
۵خانواده معظم شهید
۵پیر غلام اهل بیت
و ۵۰ خانواده تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد تقدیر شدند و به مسن ترین فرد نیز از سوی فرماندار و رئیس شورای ساماندهی سالمندان نیز لوح و تندیس اهدا شد